اعتراض چهار نماینده مجلس به رییس جمهوری: درباره بازداشت‌های اخیر پاسخگو باشید

زیتون– چهار نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی بازداشت‌ روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای در هفته‌های اخیر را «شائبه برانگیز» توصیف کرده و نوشتند فارغ از آن‌که کدام دستگاه امنیتی مسئول این بازداشت‌هاست، رییس‌جمهوری باید در این زمینه پاسخگو باشد.
الیاس حضرتی، عبدالکریم حسین‌زاده ،‌ بهرام پارسایی و محمدعلی وکیلی چهار نماینده‌ای هستند که این نامه را امضا کرده‌اند. هر چهار نماینده عضو فراکسیون امید در مجلس هستند.
به گفته این نمایندگان در بازداشت‌های اخیر «فرایندهای قانونی» طی نشده است و «معلوم نیست این اقدام با کدامین منطق صورت گرفته و با چه تحلیلی دستگیری این افراد قابل توجیه است.»
اعتراض نمایندگان به بازداشت تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی- سیاسی از سوی نهادهای امنیتی در روزهای اخیر بر می‌گردد. ۱۲ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و چند روزنامه‌نگار از جمله هنگامه شهیدی، مراد ثقفی و احسان مازندرانی در این مدت بازداشت شده‌اند.
نویسندگان نامه افراد بازداشت شده را «نزدیک به دولت یا مسئولان اداره کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا و حامیان دولت» معرفی کرده‌اند.
نمایندگان فراکسیون امید در مرحله اول خواستار «حل این مشکل» شده‌اند و تاکید کرده‌اند: «اگر در این زمینه اقدامی نشود قطعاً هنگام بازگشایی مجلس در سال جدید وزیران مرتبط با این ماجرا (از جمله وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری، وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) را به مجلس دعوت خواهیم کرد و ماجرا را تا روشن شدن حقایق و تأمین حقوق بازداشت‌شده‌ها پی خواهیم گرفت حتی، اگر نیاز به استیضاح وزیران مربوطه باشد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »