اعتراض چهار نماینده مجلس به رییس جمهوری: درباره بازداشت‌های اخیر پاسخگو باشید

زیتون– چهار نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی بازداشت‌ روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای در هفته‌های اخیر را «شائبه برانگیز» توصیف کرده و نوشتند فارغ از آن‌که کدام دستگاه امنیتی مسئول این بازداشت‌هاست، رییس‌جمهوری باید در این زمینه پاسخگو باشد.
الیاس حضرتی، عبدالکریم حسین‌زاده ،‌ بهرام پارسایی و محمدعلی وکیلی چهار نماینده‌ای هستند که این نامه را امضا کرده‌اند. هر چهار نماینده عضو فراکسیون امید در مجلس هستند.
به گفته این نمایندگان در بازداشت‌های اخیر «فرایندهای قانونی» طی نشده است و «معلوم نیست این اقدام با کدامین منطق صورت گرفته و با چه تحلیلی دستگیری این افراد قابل توجیه است.»
اعتراض نمایندگان به بازداشت تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی- سیاسی از سوی نهادهای امنیتی در روزهای اخیر بر می‌گردد. ۱۲ تن از مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت و چند روزنامه‌نگار از جمله هنگامه شهیدی، مراد ثقفی و احسان مازندرانی در این مدت بازداشت شده‌اند.
نویسندگان نامه افراد بازداشت شده را «نزدیک به دولت یا مسئولان اداره کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا و حامیان دولت» معرفی کرده‌اند.
نمایندگان فراکسیون امید در مرحله اول خواستار «حل این مشکل» شده‌اند و تاکید کرده‌اند: «اگر در این زمینه اقدامی نشود قطعاً هنگام بازگشایی مجلس در سال جدید وزیران مرتبط با این ماجرا (از جمله وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری، وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) را به مجلس دعوت خواهیم کرد و ماجرا را تا روشن شدن حقایق و تأمین حقوق بازداشت‌شده‌ها پی خواهیم گرفت حتی، اگر نیاز به استیضاح وزیران مربوطه باشد.»

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب