در خواست فراکسیون امید از رییس جمهوری

به ممنوع التصویری محمد خاتمی و وضعیت زندانیان سیاسی رسیدگی کنید

زیتون– بهرام پارسایی، سخن‌گوی فراکسیون امید، خبر داد که اعضای این فراکسیون در دیدار با حسن روحانی، درباره «انتظارات از دولت آینده» با رییس‌جمهوری سخن گفتند.
به گفته پارسایی مساله ممنوع‌التصویری محمد خاتمی از نکته‌هایی بود که در این جلسه مطرح شد. حاضران از روحانی خواستند «به عنوان مجری قانون» به مسایلی نظیر ممنوع التصویری محمد خاتمی و مساله زندانیان سیاسی «اقدامات موثرتری» انجام دهد.
سخن‌گوی فراکسیون امید اضافه کرد مسایلی مانند «لزوم افزایش سطح آزادی در دانشگاه‌ها» و «توجه بیشتر دولت به موضوع آزادی بیان» نیز در این جلسه مطرح شد: «این‌که بسیاری از تشکل‌های دانشجویی هنوز برای دریافت مجوز فعالیت مشکل دارند و فضای دانشگاه‌های کشور در آستانه انتخابات آن‌چنان که انتظار می‌رود، گرم نیست باید بیش از این مورد توجه دولت باشد».
مسایل معیشتی، تشکیل کابینه یک‌دست و توان‌مند، دستاوردهای برجام، کاهش تورم و استفاده بیشتر از ظرفیت زنان توانمند در عرصه‌های مدیریتی از دیگر مسایل مطرح شده جلسه فراکسیون امید با روحانی بود.
شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان روز گذشته اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ از نامزدی حسن روحانی حمایت می‌کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در خواست فراکسیون امید از رییس جمهوری

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »