وزیر اطلاعات ایران: عوامل تروریستی قبل از انتخابات دستگیر شدند

زیتون- محمد علوی، وزیر اطلاعات ایران می‌گوید عواملی که قصد داشتند در جریان انتخابات هفتم اسفند، به اقدامات «تروریستی» دست بزنند، در مرزهای جنوب شرق و غرب کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران روز یکشنبه، ۹ اسفند، در نشست خبری در تهران گفت که این افراد قصد داشتند در جریان انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری «فضای امنیتی انتخابات را مخدوش کنند».

به گفت او ، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی یک «عامل تروریستی» را در مرزهای جنوب شرق کشور و یک تیم ۴ نفره را در مرزهای غرب کشور شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

علوی در مورد اول توضیح داد «یکی از عناصر تکفیری» در مرزهای جنوب شرق کشور در ۱۹ بهمن ماه شناسایی و دستگیر شد.

به گفته وزیر اطلاعات ایران، این فرد «دو عدد بمب دست‌ساز با قابلیت کنترل از راه دور، نیم کیلو مواد منفجره به همراه فتیله، ریموت و بمب آهن‌ربایی» همراه داشت.

محمود علوی مورد دوم شناسایی و کشف «اقدام تروریستی» را در مرزهای غربی کشور اعلام کرده و افزود که «جریان تروریستی خارج از کشور درصدد ورود به ایران از مرزهای غربی و انجام عملیات تروریستی است که همراه با سایر دستگاه‌های امنیتی، مرزها و مناطق مرزی را تحت کنترل قرار دادیم.»

علوی در بخش دیگری از سخنانش که توسط «ایرنا» منتشر شد گفت که در ۵ اسفندماه سال جاری یک تیم چهار نفره را شناسایی کردند که اقلام بسیاری مربوط به عملیات انتحاری و انفجاری همراه داشتند.

او اقلامی را که از این افراد کشف و ضبط شد، «۶ جلیقه انتحاری، ۹ چاشنی الکترونیکی، ۱٫۵ کیلوگرم پودر انفجاری آرتی‌ایکس، ۴ سنسور الکترونیکی تایمری که همه آنها برای اقدامات انتحاری تعبیه شده بود» توصیف کرد.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب