تجمع روحانیون ملایر در اعتراض به تغییر رییس دانشگاه

زیتون- عده‌ای از روحانیون و طلاب ملایر در اعتراض به «انتصابات دولت یازدهم» تجمع کردند.
طلاب معترض، مقام‌های استان ایلام را متهم می‌کنند که در انتصاب مدیران به «نظرات و مشورت‌های» نمایندگان آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه و استان بی‌توجهی می‌کنند.
فارس خبر داد که این تجمع در اعتراض به تغییر رییس دانشگاه ملایر مقابل فرمانداری تجمع کردند و شعارهایی نظیر «مرگ بر فتنه‌گر، فتنه‌گر حیا کن، ملایرو رها کن، دولت تدبیر و امید، بصیرت بصیرت و مسئول بی‌لیاقت اخراج باید گردد» سر دادند. در پایان این تجمع بیانیه‌ای صادر شد که در آن در مورد «عزل و نصب‌ها که البته بوی سیاسی‌کاری می‌دهد» تذکر جدی داده شده است.
احسان ترکاشوند، مدیر گروه معارف دانشگاه ملایر، در گفت‌و‌گو با تسنیم هدف از برگزاری این تجمع را اعتراض به «انتصاب‌های غیرمتعارف» بدون مشورت با نماینده رهبر در سپاه عنوان کرد.
احد آزادی‌خواه، نماینده ملایر در مجلس، نیز با صدور بیانیه‌ای به تغییر رییس دانشگاه ملایر اعتراض و اعلام کرد که «از جابه‌جایی عجولانه و شتاب‌زده اخیر٬ بوی اغراض سیاسی به مشام و به نظر می‌رسد.» محمدباقر برقراری٬ امام جمعه ملایر هم روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: «فکر نمی‌کنم این حجم عظیم جابه‌جایی‌ها برای بهبود وضعیت موجود باشد و بوی سیاسی‌کاری می‌دهد.» به گفته برقراری، برخلاف اظهارات استاندار همدان با وی در تغییر مدیران مشورتی نشده است.
انتصاب منوچهر بابایی‌پور به سمت سرپرست دانشگاه ملایر از سوی محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آن‌ طور که رسانه‌های محلی ملایر اعلام کرده‌اند با اعتراض گروهی از دانشجویان این دانشگاه نیز مواجه شده است. معترضان به تغییر حیاتی می‌گویند جایگزین وی در جریان اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ فعال و از «فتنه‌گران» بوده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »