بازی جدید شورای نگهبان، ابطال صندوق های رای

زیتون – بر اساس شنیده ها مردم دو استان البرز و خراسان رضوی نگران سرنوشت صندوق هایی هستند که رای خود را در آن ریخته اند.

ساعتی پس از آنکه استاندار البرز خبر کشیده شدن انتخابات کرج به دور دوم را در شبکه استانی البرز اعلام کرد ، شورای نگهبان با ابطال بیش از هفتاد و پنج هزار رای مردم در این شهر، دو نامزد نزدیک به سپاه را با حداقل آرا به عنوان نماینده منتخب اعلام کرد. براساس گزارش خبرنگاران مستقر در وزارت کشور تاکنون نزدیک به ۸۰ هزار رای در انتخابات مجلس شهر کرج از سوی ناظران شورای نگهبان جهت ورود کاندیداهای اصولگرا به مجلس باطل شده است.

سرنوشت صندوقهای رای در مشهد نیز نگرانیهایی به وجود آورده است. از ستادهای اصلاح طلبان در مشهد تنها صدای نگرانی است که به گوش می رسد. «در مشهد دلیل تاخیر در اعلام آرا دعوا بر سر حدود ۵۰۰ صندوق است که رای آنها هنوز اعلام نشده. اصولگرایان میخواهند این صندوقها باطل شوند.»

یکی از اعضای ستاد اصلاح طلبان در مشهد با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به رییس جمهوری از او خواست تا حافظ رای مردم «همه ایران» باشد.

این نامه را در ادامه بخوانید:

جناب دکتر روحانی ریاست محترم و عزیز جمهوری اسلامی ایران،
سلام علیکم.
جناب رئیس جمهور!
ما مستوجب چنین عقوبتی نیستیم؛
ما مستوجب عقوبت چنین مسئولان اجرایی در خراسان رضوی نیستیم؛
ما مستوجب تحمل عقوبت بهترین و باشکوه ترین استقبال انتخاباتی از شما نیستیم؛
ما مستوجب چنین رنج و عذابی که استاندار و فرماندار شما بر ما تحمیل میکند نیستیم؛
ما نباید در شهر امام مهربانی و شرف و وفای بعهد و بزرگواری، مستوجب تحمل بی حرمتی از سوی مدیرانی که چه بسا به شما تحمیل شده باشند نیستیم؛
ما مستوجب شرمندگی در مقابل رأی دهندگان مشهدی که تماس از تماسشان با ما قطع نمیشود و یکسره میپرسند ؛
«چه فرقی بین مشهد و دیگر شهرهای کشور است که مدیرانش با بولدزر روی اعصاب ما میکوبند و روح و روان ما را ویران میکنند» نیستیم.
جناب رئیس جمهور!
در این شهر یک نفر بر خلاف قانون و روندهای متعارف کشوری و ملی، تصمیم میگیرد کنسرت اجرا نشود و نمیشود. از این شهر بهترین مدیران کارآزموده و پاک را به شیراز و مناطق دیگر میبرند و ما را گرفتار کسانی میکنند که کوچکترین حرمتی برای پرسشها و دغدغه های مردم قایل نیستند. در این شهر و بلکه زندان سکندر، ما بدون داشتن حقّ و اجازه حضور در یک مسجد، بدون داشتن یک سقف برای یک میتینگ انتخاباتی و حزبی، بدون اجازه برگزاری یک سخنرانی در شبهای تبلیغات در مرکز شهر و در فقر مطلق امکانات به شما بالاترین آراء را تقدیم کردیم و روز جمعه با شکوهترین حضور رای دهندگان را رقم زدیم. اکنون از شما میپرسم که آرای ما گروگان چیست؟
چرا آرای مردم مشهد را اعلام نمیکنند و دیر اعلام میکنند؟
ما نه در ۸۸ و نه امروز به خیابان نیامدیم و نمیاییم. ما با رای خود رفراندم برگزار کردیم.؛ آنروز اما به مردی که شهره به دروغ و تهمت بود نامه ننوشتیم؛ چرا که بی فایده بود.
من تنها به مقام معظّم رهبری تظلم کردم. خدمت ایشان عرض کردم که آن مرد که به یک ملت دروغ میگوید، به شما هم دروغ میگوید و خواهد گفت و دیدیم و دیدید و دیدند که شد آنچه شد. اکنون اما شما هستید. شما وکیل و نماینده مایید و مورد اعتماد ما و مردم. چرا تظلم ما را خدمت رهبری نمیبرید و از ایشان نمیخواهید در این شهر، در این زندان، ما را از شرّ کسانی که با وجدان و اعصاب و روح و روان ما بازی میکنند، نجات دهند و دهید؟
پس از این نامه به خداوند پناه میبریم و از حضرتش میخواهیم «ربّنا و لا تحملنا ما لا طاقه لنا واعف عنّا واغفرلنا وارحمنا انت مولینا …….. ربّنا اخرجنا من هذه القریه الظالم اهلها واجعل لنا من لدنک ولیّا واجعل لنا من لدنک نصیرا.» ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم.

ناصر آملی. بامداد ۹ اسفند ۹۴.

اخبار انتخاباتی این دو شهر هنوز از سوی هیچ مرجع رسمی تایید یا تکذیب نشده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »