ایالت هاوایی از فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ شکایت کرد

زیتون- دادستانی ایالت هاوایی در آمریکا اعلام کرد که این ایالت به طور رسمی از فرمان مهاجرتی جدید دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور، با امید به تعلیق این قانون، اقامه دعوا کرده است.
در اطلاعیه دادستانی هاوایی آمده است که این ایالت، شکایت فدرال خود علیه فرمان اخیر را امروز (پنج‌شنبه)، تقدیم دادگاه کرده است.
بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که داگ چین، دادستان هاوایی، یک روز قبل گفته بود که اگرچه فرمان اجرایی جدید رئیس جمهور آمریکا «تغییراتی را با هدف پاسخ دادن به اعتراضات» به خود دیده، اما همچنان اصولا مانند فرمان قبلی است.
دونالد ترامپ، در هفته جاری فرمان مهاجرتی تازه‌ای صادر کرد که بر اساس آن صدور روادید و ورود شهروندان ایران و پنج کشور دیگر به آمریکا، موقتا برای مدت ۹۰ روز متوقف می‌شود؛ در این فرمان نام عراق حذف شده است. هر شش کشور مشمول این فرمان شامل ایران، سومالی، سودان، لیبی، سوریه و یمن، اکثریت مسلمان دارند.
علیرغم تغییراتی در فرمان جدید، دادستان هاوایی گفته است: «در ماهیت تغییری رخ نداده است؛ همچنان همان ممنوعیت برای ورود اتباع کشورهای با اکثریت مسلمان وجود دارد.»
مقام‌های دولت آمریکا و حامیان فرمان مهاجرتی اخیر اما می‌گویند که شهروندان بیش از ۴۰ کشور دیگر مسلمان جهان و مسلمانان ساکن کشورهای دیگر مشمول فرمان مهاجرتی اخیر نیستند، لذا این فرمان را نمی‌توان علیه مسلمانان تعبیر کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »