بنیاد شهید: مقاصد غیر درمانی دارد

همسر یکی از مجروحان جنگ ایران و عراق خود را به آتش کشید

زیتون– به دنبال خودسوزی همسر یکی از مجروحان جنگ ایران و عراق، رییس سازمان بنیاد شهید تهران مدعی شد «همسر و فرزند» او « تقاضاهایی داشتند که عمدتا غیردرمانی بود».
حمیدعلی صمیمی، رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران، به ایسنا گفت این فرد از جمله مجروحان ۱۵ درصدی بود که «به دلیل عارضه مادرزادی و بیماری صعب‌العلاج، قطع نخاع» شده و به همین دلیل «بیماری او در عارضه جنگی نمی‌گنجد». به گفته او و با «با توجه به شرایط ویژه» در نهایت کمیسیون پزشکی «جانبازی‌اش را به ۲۵ درصد ارتقا» داد و اکنون «به دلیل عارضه نخاعی که داشت، خدمات یک جانباز ۷۰ درصد را دریافت می‌کند».
همسر این فرد روز گذشته خود را مقابل سازمان بنیاد شهید آتش زد و به دلیل سوختگی از ناحیه دست و صورت در بیمارستان بستری شد.
رییس بنیاد شهید تهران اضافه کرد همسر و فرزند این فرد «تقاضاهایی داشتند که عمدتا غیردرمانی بود»، از جمله این‌که «مسکن‌شان کوچک است و می‌خواهند به جای دیگر نقل مکان کنند». به گفته صمیمی «بنیاد شهید از سوی این خانواده تهدید شده بود که می‌خواهند مقابل سفارت‌خانه‌های دو کشور خارجی نیز حرکت اعتراضی داشته باشند».
صمیمی اضافه کرد: «این خانواده مشکل درمان ندارند و هدف دیگری را دنبال می‌کنند».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بنیاد شهید: مقاصد غیر درمانی دارد

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »