اعطای تابعیت ایرانی به خانواده‌ اتباع خارجی مدافع حرم

زیتون– عابدین عابدی مقدم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان‌رضوی، از موافقت شورای عالی امنیت ملی با اعطای تابعیت ایرانی به «خانواده‌های درجه یک اتباع خارجی مدافع حرم» خبر داد.
عابدی‌مقدم ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت که شورای عالی امنیت ملی با پیشنهاد احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌ رضوی، درباره اعطای تابعیت به اتباع خارجی مدافع حرم موافقت کرد و تصویب کرد تا «در استان‌ها کارگروهی برای احراز هویت و اعطای تابعیت به این افراد انجام شود».
مدیرکل بنیاد شهید خراسان‌ رضوی اضافه کرد که «لیست خانواده درجه یک شهدا را به اتباع امور خارجه داده و معرفی کرده و آن‌ها نیز با پافشاری موضوع را به ثبت احوال ارائه دادند، اما تاکنون ثبت احوال همکاری نکرده است». به گفته او «مشکل» در این‌باره آن است که «قانون اساسی دو تابعیتی را نفی کرده است».
عابدی مقدم با اشاره به این‌که «مصوبه شورای عالی امنیت ملی به‌عنوان بالاترین مقام تصمیم‌گیری کشور، این مشکل را مرتفع کرده»، ابراز امیدواری کرد «این مصوبه اجرایی شود» تا «بتوانند در خدمت خاندانی که به‌نحوی به‌جای نیروهای نظامی ایران جنگیدند و تعلق به نظام جمهوری اسلامی دارند، باشند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »