فرزانه جلالی متهم به «اقدام علیه امنیت کشور» شد

زیتون- فرزانه جلالی، فعال حقوق زنان، متهم به «اقدام علیه امنیت کشور» شده است. فاروق جلالی، برادر فرزانه جلالی همچنین از عدم پذیرش وکیل معرفی شده از سوی شعبه هفتم بازپرسی کرمانشاه خبر داد.
برادر این فعال حقوق بشر در اینستاگرام خود نوشت که وکیل منتخب خانواده، مصطفی احمدیان، امروز دوشنبه نهم اسفند ، به شعبه ی هفتم بازپرسی کرمانشاه مراجعه اما وکالت او در این پرونده رد شده است.
بازپرس این شعبه تاکید کرده که تنها پس از استعلام از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه و قرار داشتن نام ایشان در لیست وکلای رسمی و مورد تایید رییس قوه قضاییه ، وکیل منتخب خانواده، مورد قبول قرار خواهد گرفت.
به گفته فاروق جلالی درخواست ملاقات با فرزانه جلالی نیز رد شد.
یکی از نزدیکان فرزانه جلالی، در گفت‌و‌گو با «زیتون» خبر داده بود که بازداشگاه وزارت اطلاعات کرمانشاه از قبول داروهای او خودداری کرده است.
فرزانه جلالی دانشجوی ستاره‌دار و عضو انجمن اسلامی دانشگاه تهران بوده است. او از جمله فعالان حوزه حقوق زنان با تمرکز بر مسئله زنان کردستان است. این فعال حقوق زنان بدون دریافت احضاریه قبلی از نهادهای امنیتی، طی تماسی تلفنی از اداره ثبت اسناد استان کرمانشاه که از وی خواسته شده بود جهت نقض مدارک به این نهاد مراجعه کند، در محل ثبت اسناد این شهرستان دستگیر شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز  که فعالان دموکراسی‌خواه و آزادی‌خواه ایرانی آن را پی گرفته‌اند. اما این مبارزات متاسفانه تا کنون، با وجود دو انقلاب و

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »