???? جزییاتی از بازداشت فرزانه جلالی فعال حقوق زنان

زیتون– یکی از نزدیکان فرزانه جلالی، فعال حقوق زنان که اخیرا بازداشت شده است، در گفت‌و‌گو با «زیتون» ابراز امیدواری کرد که پس از تعیین وکیل، روند بررسی پرونده او سرعت گیرد.
فرزانه جلالی، فعال مدنی و حقوق زنان روز پنج‌شنبه گذشته در کرمانشاه بازداشت شده بود. او روز گذشته طی یک تماس تلفنی خبر داده بود که به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شده است. جلالی طی این تماس تلفنی از خانواده خود در خواست لباس و دارو کرده بود. اگرچه که بازداشتگاه اطلاعات کرمانشاه، مشهور به بازداشتگاه میدان نفت، از قبول داروهای او خودداری کرده است.
فرزانه جلالی دانشجوی ستاره‌دار و عضو انجمن اسلامی دانشگاه تهران بوده است. او از جمله فعالان حوزه حقوق زنان با تمرکز بر مسئله زنان کردستان است. این فعال حقوق زنان بدون دریافت احضاریه قبلی از نهادهای امنیتی، طی تماسی تلفنی از اداره ثبت اسناد استان کرمانشاه که از وی خواسته شده بود جهت نقض مدارک به این نهاد مراجعه کند، در محل ثبت اسناد این شهرستان دستگیر شده است.
پس از بازداشت جلالی، ماموران امنیتی منزل وی را تفتیش کرده‌ و وسائل شخص او از جمله لپ تاب، کتاب‌ها و دست نوشته‌ها و…  را ضبط کرده‌اند.
به گزارش وب سایت شبکه حقوق بشر کردستان این فعال حقوق زنان بیماری گوارشی و دیسک کمر دارد و نگهداری از او در سلول‌های انفرادی این بازداشتگاه امنیتی بدون حق در اختیار داشتن دارو، سبب نگرانی در خصوص وضعیت سلامتی‌اش شده است.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب