تهیه ۹ عنوان کتاب به زبان کردی برای تدریس در مدارس

زیتون– احمد رحمانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان از تهیه ۹ عنوان کتاب به زبان کردی برای تدریس در مدارس این شهرستان خبر داد.
به گفته رحمانی گروهی متشکل از ۲۱ دبیر آموزش و پرورش بوکان که «به حوزه زبان و ادبیات کردی علاقمند هستند، اقدام به تهیه ۹ عنوان کتاب به زبان کردی برای ۹ مقطع تحصیلی (شش ساله ابتدایی و سه ساله راهنمایی) کرده‌اند».
مدیر آموزش و پروش بوکان به کرد پرس گفت در این کتاب‌ها که همگی به زبان کردی نوشته شده‌اند «شعرهای کودکان و موضوع‌های فولکلور مطرح شده و در پایه چهارم به بعد رسم‌الخط کردی آموزش داده می‌شود».
تهیه کتاب به زبان کردی و تدریس در مدارس برای اولین بار در سطح آذربایجان غربی صورت می‌گیرد و این کتاب‌ها در جلسه اخیر شورای آموزش و پرورش تصویب شده است.
رحمانی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال تحصیلی تدریس این کتاب‌ها در شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی مصوب و مجوز آن نیز از سوی وزارت آموزش و پرورش کسب شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »