«فروشنده» اسکار گرفت

دومین اسکار اصغر فرهادی

زیتون– فیلم «فروشنده»، ساخته‌ی اصغر فرهادی،  برنده‌ی اسکار بهترین فیلم خارجی شد.

این دومین باری است  که اصغر فرهادی از آکادمی اسکار جایزه بهترین فیلم خارجی را می‌گیرد. او پیش از این با فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده  این جایزه شده بود.

این کارگردان ایرانی در اعتراض به فرمان ترامپ،  مبنی بر ممنوعیت سفر  شهروندان ایران و ۶ کشور دیگر به آمریکا، از  حضور در مراسم و سفر به آمریکا خودداری کرد.

فیروز نادری و انوشه انصاری  به نمایندگی از اصغر فرهادی در مراسم اسکار شرکت کردند.

انوشه انصاری هنگام دریافت جایزه  پیام فرهادی را خواند. در  بخشی از پیام  آمده بود: «غیبت من به خاطر مردم کشورم و شهروندان ۶ کشور دیگری است که به خاطر قانون غیرانسانی ممنوعیت سفر به آمریکا، مورد بی‌احترامی قرار گرفته‌اند»

فیلم فروشنده در جشنواره کن موفق به بردن جایزه بهترین بازیگر و بهترین فیلم‌نامه شده بود.

این فیلم پر فروش‌ترین فیلم تاریخ  سینمای ایران است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مرگ ملکه الیزابت دوم پس از هفتاد سال حکمرانی، در روزهای اخیر به مباحث متنوعی چون سلطنت مشروطه، سوابق استعماری بریتانیا ونقش انگلستان در براندازی برخی رژیم های مردمی درجهان دامن زد. در این راستا

ادامه »

از این که حسن خمینی تصمیم دارد اسناد محرمانه را منتشر کند، استقبال می‌کنیم و امیدواریم که در این وعده‌اش که آنها را گزینشی منتشر نمی‌کند، صادق باشد؛ اگرچه روحیه و سوابق حسن خمینی و دفاع متعصبانه و قبیله‌گرایانه او از پدربزرگش* مانع از این است که بتوان این وعده را چندان جدی گرفت…

ادامه »

«قلم زبان خداست، قلم امانت آدم است، قلم ودیعه عشق است، هر کسی را توتمی است و قلم توتم من است،

ادامه »