جهانگیری: رابط اصلاح طلبان و رهبر جمهوری اسلامی شدم

زیتون– اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری، گفت که «رابط» میان اصلاح‌طلبان و آیت‌الله خامنه‌ای شده است.
جهانگیری در پاسخ به سوال روزنامه شرق که «آیا قصد دارد بعد از در گذشت هاشمی رفسنجانی جای خالی او را به عنوان رابط اصلاح طلبان و رهبر جمهوری اسلامی پر کند»، پاسخ داد که «دیداری به این منظور» با آیت‌الله خامنه‌ای داشته است. به گفته او این دیدار بعد از «مذاکره و تایید بزرگان اصلاح‌طلب و رییس جمهوری» صورت گرفته است.
معاون اول روحانی گفت در این دیدار «درباره شرایط اصلاح‌طلبان، درباره موقعیت، جایگاه و نقش آن‌ها در انقلاب و نظام و نیز درباره سران اصلاح‌طلب هم صحبت شد. جلسه بسیار خوبی بود و من گزارش کامل را به سران اصلاح‌طلب دادم.» او اضافه کرد که رهبر جمهوری اسلامی «نظرات بسیار روشنی راجع به افراد و جریان اصلاح‌طلب» دارد و «استقبال خیلی خوبی نیز از این دیدار شد».
جهانگیری گفت: «اینکه همیشه جریان اصلاحات ارتباطی داشته باشند، از تاکیدات رهبری بود». گرچه به گفته او این ارتباط «هیچ‌وقت قطع نشده و اگر هم این اتفاق رخ داده، از طرف جریان اصلاحات بوده است، درحال‌حاضر هم همین ارتباط وجود دارد». او اضافه کرد موافقت آیت‌الله خامنه‌ای با نامزدی برخی شخصیت‌های اصلاح طلب به این معناست که اصلاح‌طلبان حضور داشته باشند.
معاون اول رییس جمهوری در مورد «رفع برخی محدودیت‌ها» بر اثر احیای کانال ارتباطی اصلاح طلب‌ها با رهبر ایران گفت: «من فکر می‌کنم اصلاح‌طلبان باید اصولی را برای همکاری در داخل نظام رعایت کنند.» او «آیت الله خمینی، استکبار ستیزی، مبارزه با اشرافی‌گری و مبارزه با فساد» را از جمله اصول مورد نظر آیت‌الله خامنه‌ای خواند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »