???? پشت پرده بازداشت و آزادی غیرمنتظره احمد منتظری و سفر نابهنگام ابراهیم رئیسی به تهران

زیتون– بازداشت غیرمنتظره احمد منتظری، با پی‌گیری ابراهیم رئیسی و هماهنگی او با دادگاه ویژه روحانیت و اطلاعات سپاه و علی‌رغم «مخالفت کتبی رهبری» و وزارت اطلاعات انجام شده است.

زیتون از طریق منابع آگاه به اخباری دست یافته است که حاکی از درخواست آیت‌الله شبیری زنجانی، از مراجع تقلید، برای عدم اجرای حکم  احمد منتظری و موافقت آیت‌الله خامنه‌ای با توقف آن است.

بنا به اخبار رسیده به زیتون، آیت‌الله شبیری در نامه‌ای کتبی به رهبرجمهوری اسلامی اجرای حکم را به مصلحت ندانسته‌است و آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به این درخواست، که به‌وسیله یک رابط ارسال شده، می نویسد اگر شما به صلاح نمی‌دانید، من نیز با شما موافقم.

هم زمان ابراهیم رئیسی که در قم به‌سر می برد، امروز به  صورت خارج از برنامه، به تهران مراجعه کرده است، مراجعه‌ای که می‌تواند در آزادی احمد منتظری بی‌تاثیر نباشد.

ساعاتی پیش، کانال تلگرامی «بیت آیت‌الله منتظری» خبر داد که با «تغییر رویه دادگاه ویژه روحانیت» احمد منتظری که ۲۴ ساعت گذشته را در انفرادی گذرانده بود، به مرخصی آمده است.

آیت‌الله شبیری زنجانی و آیت‌الله خامنه‌ای

احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، که روز گذشته به دادگاه احضار شده بود، بدون اطلاع قبلی بازداشت شد.

سایت و کانال تلگرام آیت‌الله منتظری چند ماه پیش فایل صوتی جلسه قائم‌مقام وقت رهبری با اعضای منصوب آیت‌الله خمینی در هیات بررسی وضعیت زندانیان سیاسی را منتشر کرده بود. این هیات – براساس خاطرات آیت‌‌الله منتظری – حکم اعدام چند هزار زندانی سیاسی را صادر کرد.
احمد منتظری به خاطر انتشار این فایل از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم به ۲۱ سال حبس تعزیری و سه سال خلع لباس محکوم شد.

اواخر دی ماه جلسه تجدید نظر این حکم تشکیل شد، اما نتیجه این جلسه رسانه‌ای نشد؛ هرچند محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رییس دادگاه ویژه روحانیت گفته بود این حکم تایید و نهایی خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. این چه طرز نوشتن است؟ بالاخره رئیسی پیگیر بازداشت یا آزادی آقای منتظری بوده؟ یک جا می نویسید: «بازداشت غیرمنتظره احمد منتظری، با پی‌گیری ابراهیم رئیسی و هماهنگی او با دادگاه ویژه روحانیت و اطلاعات سپاه و علی‌رغم «مخالفت کتبی رهبری» و وزارت اطلاعات انجام شده است». و جای دیگر: «م زمان ابراهیم رئیسی که در قم به‌سر می برد، امروز به صورت خارج از برنامه، به تهران مراجعه کرده است، مراجعه‌ای که می‌تواند در آزادی احمد منتظری بی‌تاثیر نباشد».

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »