???? پشت پرده بازداشت و آزادی غیرمنتظره احمد منتظری و سفر نابهنگام ابراهیم رئیسی به تهران

زیتون– بازداشت غیرمنتظره احمد منتظری، با پی‌گیری ابراهیم رئیسی و هماهنگی او با دادگاه ویژه روحانیت و اطلاعات سپاه و علی‌رغم «مخالفت کتبی رهبری» و وزارت اطلاعات انجام شده است.

زیتون از طریق منابع آگاه به اخباری دست یافته است که حاکی از درخواست آیت‌الله شبیری زنجانی، از مراجع تقلید، برای عدم اجرای حکم  احمد منتظری و موافقت آیت‌الله خامنه‌ای با توقف آن است.

بنا به اخبار رسیده به زیتون، آیت‌الله شبیری در نامه‌ای کتبی به رهبرجمهوری اسلامی اجرای حکم را به مصلحت ندانسته‌است و آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به این درخواست، که به‌وسیله یک رابط ارسال شده، می نویسد اگر شما به صلاح نمی‌دانید، من نیز با شما موافقم.

هم زمان ابراهیم رئیسی که در قم به‌سر می برد، امروز به  صورت خارج از برنامه، به تهران مراجعه کرده است، مراجعه‌ای که می‌تواند در آزادی احمد منتظری بی‌تاثیر نباشد.

ساعاتی پیش، کانال تلگرامی «بیت آیت‌الله منتظری» خبر داد که با «تغییر رویه دادگاه ویژه روحانیت» احمد منتظری که ۲۴ ساعت گذشته را در انفرادی گذرانده بود، به مرخصی آمده است.

آیت‌الله شبیری زنجانی و آیت‌الله خامنه‌ای

احمد منتظری، فرزند آیت‌الله حسین‌علی منتظری، که روز گذشته به دادگاه احضار شده بود، بدون اطلاع قبلی بازداشت شد.

سایت و کانال تلگرام آیت‌الله منتظری چند ماه پیش فایل صوتی جلسه قائم‌مقام وقت رهبری با اعضای منصوب آیت‌الله خمینی در هیات بررسی وضعیت زندانیان سیاسی را منتشر کرده بود. این هیات – براساس خاطرات آیت‌‌الله منتظری – حکم اعدام چند هزار زندانی سیاسی را صادر کرد.
احمد منتظری به خاطر انتشار این فایل از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم به ۲۱ سال حبس تعزیری و سه سال خلع لباس محکوم شد.

اواخر دی ماه جلسه تجدید نظر این حکم تشکیل شد، اما نتیجه این جلسه رسانه‌ای نشد؛ هرچند محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و رییس دادگاه ویژه روحانیت گفته بود این حکم تایید و نهایی خواهد شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. این چه طرز نوشتن است؟ بالاخره رئیسی پیگیر بازداشت یا آزادی آقای منتظری بوده؟ یک جا می نویسید: «بازداشت غیرمنتظره احمد منتظری، با پی‌گیری ابراهیم رئیسی و هماهنگی او با دادگاه ویژه روحانیت و اطلاعات سپاه و علی‌رغم «مخالفت کتبی رهبری» و وزارت اطلاعات انجام شده است». و جای دیگر: «م زمان ابراهیم رئیسی که در قم به‌سر می برد، امروز به صورت خارج از برنامه، به تهران مراجعه کرده است، مراجعه‌ای که می‌تواند در آزادی احمد منتظری بی‌تاثیر نباشد».

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که در دوران پهلوی اول با زور چادر را از سر زنان

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »

این یادداشت می‌کوشد پاسخ دهد که در ایران چه خبر است؟ اعتراض‌های اخیر چه تفاوتی با اعتراض‌های پیشین دارد؟ آیا

ادامه »