پرواز پهپادهای شخصی در آسمان تهران ممنوع شد

زیتون- علیرضا ربیعی، جانشین عملیات قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، اعلام کرد که پرواز «کوادکوپترها و هلی‌شات‌های شخصی و خصوصی در تهران ممنوع شده است.»
ربیعی به تسنیم گفت که قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران پرواز پرنده های شخصی و خصوصی در تهران را ممنوع کرده است. قرارگاه ثارالله مسئول تأمین امنیت تهران است.
در ماه‌های اخیر پرواز دو پهپاد در منطقه پرواز ممنوع تهران و شلیک به سمت آن‌ها خبرساز شده بود.
جانشین عملیات قرارگاه ثارالله سپاه خبر داد که با بعضی از پرنده‌های بدون سرنشین که توسط اتحادیه‌های مختلف به ایران وارد شده و به اشخاص فروخته شده، بدون داشتن مجوز به پرواز در آمده بودند، برخورد شده است.
به گفته ربیعی این پرنده‌های بدون سرنشین مصادره شده و یا از پرواز دوباره آنها جلوگیری شده است. او صدور این دستور را به دلیل مشکلات امنیتی و بعضا مشکلات اجتماعی و روانی که در جامعه را به‌وجود آورده‌ بودند، کرد.
سوم و بیست و هفتم دی ماه سال جاری، صدای شلیک پدافند هوایی در محدوده میدان انقلاب شنیده شد و پس از آن اعلام شد که بر اثر این شلیک‌ها دو هلی‌شات یا پهپاد در اطراف دفتر رهبر جمهوری اسلامی (منطقه پرواز ممنوع تهران) ساقط شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »