پرواز پهپادهای شخصی در آسمان تهران ممنوع شد

زیتون- علیرضا ربیعی، جانشین عملیات قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، اعلام کرد که پرواز «کوادکوپترها و هلی‌شات‌های شخصی و خصوصی در تهران ممنوع شده است.»
ربیعی به تسنیم گفت که قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران پرواز پرنده های شخصی و خصوصی در تهران را ممنوع کرده است. قرارگاه ثارالله مسئول تأمین امنیت تهران است.
در ماه‌های اخیر پرواز دو پهپاد در منطقه پرواز ممنوع تهران و شلیک به سمت آن‌ها خبرساز شده بود.
جانشین عملیات قرارگاه ثارالله سپاه خبر داد که با بعضی از پرنده‌های بدون سرنشین که توسط اتحادیه‌های مختلف به ایران وارد شده و به اشخاص فروخته شده، بدون داشتن مجوز به پرواز در آمده بودند، برخورد شده است.
به گفته ربیعی این پرنده‌های بدون سرنشین مصادره شده و یا از پرواز دوباره آنها جلوگیری شده است. او صدور این دستور را به دلیل مشکلات امنیتی و بعضا مشکلات اجتماعی و روانی که در جامعه را به‌وجود آورده‌ بودند، کرد.
سوم و بیست و هفتم دی ماه سال جاری، صدای شلیک پدافند هوایی در محدوده میدان انقلاب شنیده شد و پس از آن اعلام شد که بر اثر این شلیک‌ها دو هلی‌شات یا پهپاد در اطراف دفتر رهبر جمهوری اسلامی (منطقه پرواز ممنوع تهران) ساقط شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »