مخالفت تشکیلات خودگردان فلسطینی با دریافت پول نقد از ایران

زیتون-تشکیلات خودگردان فلسطینی در واکنش به تصمیم ایران در دادن پول نقد به خانواده‌های فلسطینی عامل حمله با چاقو به اسرائیلی‌ها گفته‌است، رهبری فلسطین با هر گونه «تجارت ایران با رنج فلسطینی‌ها» مخالف است.

نبیل ابو رودینه سخنگوی نهاد ریاست جمهوری فلسطین جمعه هفتم اسفند در رام‌الله در کرانه باختری گفت اگر ایران این تصمیم را گرفته‌است، این امر به اطلاع تشکیلات خودگردان نرسیده و این حکومت از آن «بی‌خبر» مانده‌است.

رادیوفردا به نقل از جروزالم پست و خبرگزاری فلسطینی «وفا»، در این باره نوشت:  رودینه تأکید کرد که سازمان آزادی‌بخش فلسطین («ساف») تنها نماینده مشروع و قانونی ملت فلسطین است و «دور زدن» این سازمان مورد نکوهش است.

72788DAD-2C4C-4F0C-87DB-2EDCEC4C2148_w640_r1_s

اشاره این مقام ارشد ساف به «دور زدن»، احتمال رساندن پول‌های اعطایی ایران به خانواده‌های فلسطینی از طریق جنبش‌های دیگری مانند حماس بود.

محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان چهارشنبه پنجم اسفند در مراسمی در بیروت با حضور نمایندگان حماس، جهاد اسلامی فلسطین و چند سازمان فلسطینی دیگر، گفت، ایران به خانواده هر «شهید فلسطینی» که در «انتفاضه قدس» کشته می‌شود، هفت هزار دلار پول می‌دهد. فتحعلی این را نیز افزود، ایران همچنین قصد دارد به هر خانواده فلسطینی که ارتش اسرائیل خانه آنها را خراب می‌کند، سی هزار دلار بدهد.

اصطلاح «انتفاضه قدس» حملات خیابانی است که در آن فلسطینی‌های اکثراً کم سن و سال با چاقو به اسرائیلی‌ها حمله می‌کنند.

در این حملات که وارد ششمین ماه خود شده‌است، ۳۳ اسرائیلی کشته و حدود دویست فلسطینی کشته شده‌اند.

اسرائیل خانه همه فلسطینی‌های دخیل در حملات خیابانی را نیز در یک روند تدریجی خراب می‌کند.

نخست وزیر و وزارت خارجه اسرائیل چهارشنبه پنجم اسفند در واکنش به سخنان سفیر دولت ایران در لبنان، ضمن محکوم کردن این عمل ایران، آن را با پول‌هایی که جمهوری اسلامی از برجام، توافق نهایی هسته‌ای، بدست می‌آورد، ربط دادند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »