برکناری دو مدیر دولتی به دنبال بحران زیست محیطی استان خوزستان

زیتون– ساعاتی پس از برگزاری چهارمین تجمع مردم اهواز در مقابل استانداری خوزستان، هاشم بالدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، و شهریار بذرکار، مدیرکل منابع طبیعی خوزستان، برکنار شدند.
کانال تلگرامی محمدعلی موسوی جزایری، امام جمعه اهواز و نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان، روز گذشته از شرکت‌کنندگان در نماز جمعه روز ۲۹ بهمن خواسته بود که بعد از برگزاری نماز در اعتراض به وضعیت قطع برق و بحران ریزگردها تجمع کنند، اما پس از ساعتی با انتشار یک اطلاعیه انتشار درخواست این تجمع را اشتباه سهوی خواند. با این حال برای پنجمین روز متوالی اهالی اهواز مقابل استانداری تجمع کردند.
نیروی انتظامی با صدور بیانیه‌ای برگزاری هرگونه تجمع را پس از این ممنوع کرد. در این بیانیه آمده است که «از این تاریخ هرگونه راهپیمایی و تجمع بدون اخذ مجوز، غیر قانونی بوده و بعنوان نقض قانون با مسببان و متولیان و برپا کنندگان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.»
چند سالی است که مردم خوزستان با پدیده گرد و غبار و هوای آلوده دست و پنجه نرم می‌کنند. سال جاری نیز این مساله موجب قطع چند باره آب، برق، تلفن و اینترنت شده است. هشتم بهمن‌ماه به دلیل توفان خاک و قطعی اب و برق، اداره‌ها و مدارس در ۹ شرستان تعطیل شدند. بیست و سوم بهمن ماه نیز اتفاق مشابهی در ۱‍۱ شهرستان رخ داد. ۲۷ بهمن نیز مجددا برق بخش‌هایی از این استان قطع شد.
در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه نیز گروهی از شهروندان اهوازی در اعتراض به قطعی آب و برق، بحران ریزگردها و طرح‌های انتقال آب کارون، در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند. عصر روز پنج‌شنبه و پس از قطعی دوباره آب و برق در برخی نقاط استان خوزستان، گروهی از مردم اهواز برای چهارمین بار در روزهای گذشته در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. رییس سازمان محیط زیست اولین کسی است که باید برکنار شود. ایران به دلیل سوء مدیریت در حال نابودی است. متخصصین واقعی برای اداره کشور لازم داریم.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مرگ ملکه الیزابت دوم پس از هفتاد سال حکمرانی، در روزهای اخیر به مباحث متنوعی چون سلطنت مشروطه، سوابق استعماری بریتانیا ونقش انگلستان در براندازی برخی رژیم های مردمی درجهان دامن زد. در این راستا

ادامه »

از این که حسن خمینی تصمیم دارد اسناد محرمانه را منتشر کند، استقبال می‌کنیم و امیدواریم که در این وعده‌اش که آنها را گزینشی منتشر نمی‌کند، صادق باشد؛ اگرچه روحیه و سوابق حسن خمینی و دفاع متعصبانه و قبیله‌گرایانه او از پدربزرگش* مانع از این است که بتوان این وعده را چندان جدی گرفت…

ادامه »

«قلم زبان خداست، قلم امانت آدم است، قلم ودیعه عشق است، هر کسی را توتمی است و قلم توتم من است،

ادامه »