زیتون– محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور گفت «آقایانی که جزو این جریان فتنه بوده‌اند» اگر بخواهند به دامن ملت برگردند تنها راهش این است که از «ملت عذرخواهی و توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند»؛ منتظری تاکید کرد که اما اگر بخواهند «سر موضع خودشان باشند» قطعا نظام از آن‌ها نمی‌گذرد.
او حمایت دولت جدید امریکا از «جریان سران فتنه»، را نشان دهنده این است که آنها «تحت حمایت امریکا این حرکت را انجام می‌دادند» و گفت آقایانی که جزو این جریان بودند «برای بازگشت به دامن ملت باید از ملت عذرخواهی و توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند.»
با پایان یافتن سومین سال حصر، موضوع رفع آن بیش از پیش مطرح شد. علی مطهری نایب رییس مجلس پیش‌تر خبر از موافقت «بعضی از سران کشور» برای دیدار با میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی داده بود. حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی و محمود صادقی، نماینده مجلس نیز تأیید کرده بودند که گشایش‌هایی در زمینه «رفع حصر» حاصل شده است.
اگرچه عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، موضوع حصر را «مسئله ملی» خواند و گمانه زنی در مورد رفع آن را هم حتی بی مورد دانست.
دادستان کل کشور در بخش دیگر از سخنانش که در «میزان خبر» منتشر شده است   در مورد زمان احتمالی اجرای حکم بابک زنجانی نیز گفت «حکم وی قطعی شده، ولی برای اینکه پول‌هایی که به جیب زده و غالباً هم در خارج از کشور است به بیت‌المال برگردد تا استرداد پول‌ها، اجرای حکم اعدام انجام نمی‌شود.»
به گفته منتظری تلاش بر این است که پول‌ها به بیت‌المال برگردد.

بازگشت به صفحه اول