دادستان کل کشور خواستار «توبه سران فتنه» شد

زیتون– محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور گفت «آقایانی که جزو این جریان فتنه بوده‌اند» اگر بخواهند به دامن ملت برگردند تنها راهش این است که از «ملت عذرخواهی و توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند»؛ منتظری تاکید کرد که اما اگر بخواهند «سر موضع خودشان باشند» قطعا نظام از آن‌ها نمی‌گذرد.
او حمایت دولت جدید امریکا از «جریان سران فتنه»، را نشان دهنده این است که آنها «تحت حمایت امریکا این حرکت را انجام می‌دادند» و گفت آقایانی که جزو این جریان بودند «برای بازگشت به دامن ملت باید از ملت عذرخواهی و توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند.»
با پایان یافتن سومین سال حصر، موضوع رفع آن بیش از پیش مطرح شد. علی مطهری نایب رییس مجلس پیش‌تر خبر از موافقت «بعضی از سران کشور» برای دیدار با میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی داده بود. حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی و محمود صادقی، نماینده مجلس نیز تأیید کرده بودند که گشایش‌هایی در زمینه «رفع حصر» حاصل شده است.
اگرچه عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، موضوع حصر را «مسئله ملی» خواند و گمانه زنی در مورد رفع آن را هم حتی بی مورد دانست.
دادستان کل کشور در بخش دیگر از سخنانش که در «میزان خبر» منتشر شده است   در مورد زمان احتمالی اجرای حکم بابک زنجانی نیز گفت «حکم وی قطعی شده، ولی برای اینکه پول‌هایی که به جیب زده و غالباً هم در خارج از کشور است به بیت‌المال برگردد تا استرداد پول‌ها، اجرای حکم اعدام انجام نمی‌شود.»
به گفته منتظری تلاش بر این است که پول‌ها به بیت‌المال برگردد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. گاهی گفته میشود که هر دو طرف باید اشتباهات خود را بپذیرند یا هر دو طرف باید محاکمه شوند . اشتباه یک طرف تنها استفاده از حق راهپیمایی و اعتراض تصریح شده در قانون اساسی بوده است !

  2. خدا بیامرزد عموجان را ، همینکه میدید کسی در موردی گند بالا آورده و به این در و آن در میزند و نمیداند چه خاکی به سرش بریزد ، میگفت که طرف گه گیجه گرفته است ، حالا حکایت ماست ، از یک طرف میگوییم ملت آشتی نمیکند و از طرف دیگر درخواست توبه میکنیم و برگشتن به آغوش ملت . درد بیدرمان یعنی همین !

    1. چندان هم بی درمان نیست! نمیشود دوپهلو و دو دوزه بازی کرد، آنهم با سیاست بازان باسابقه و بد سابقه. فداکاری و صداقت می خواهد ، تواضع و از خود گذشتگ می خواهد. از برج عاج باید پائین شد و نگاه عموجانی را به خود منعطف کرد.
      وقتی با آرامش کمی تٲمل شد، راه باز می شود، آنهم به سختی. مردی می خواهد که آدم اشتباهاتش را بپذیرد. هر دو طرف را میگویم! با شما و خودم میشود چهار طرف!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »