نامه محرمانه موسوی و کروبی به آیت‌الله خامنه‌ای پیش از انتخابات ۱۳۸۸

زیتون– اخیراً نامه‌ای محرمانه که میرحسین موسوی و مهدی کروبی ۱۲ روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ خطاب به آیت الله علی خامنه‌ای نوشته بودند، منتشر شده است.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی در این نامه، با ذکر چند مثال از اقدامات غیر قانونی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انتخابات، دغدغه‌های جدی خود در مورد بی‌طرفی این دستگاه‌ها و صحت فرایند برگزاری انتخابات را مطرح کرده‌اند.
در این نامه که تصویر و متن آن در وب سایت سهام نیوز منتشر شده، موسوی و مهدی کروبی نگرانی خود را نسبت به نقض آشکار قانون توسط شورای نگهبان و وزارت کشور مبنی بر مخالفت با حضور نمایندگان نامزدها در هیئت های اجرایی ابراز کرده‌اند.
رهبران در حصر اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، «جنبش سبز»، در این نامه که روز ۱۲ خرداد، نوشته شده، مواردی مانند ارائه آمارهای متفاوت در خصوص تعداد واجدین شرایط شرکت در انتخابات، تغییرات گسترده صورت گرفته در ساختار و ترکیب اعضای ستاد انتخابات کشور، استفاده از امکانات عمومی در حمایت از نامزد خاص توسط مسئولان اجرایی، ترکیب یکنواخت اعضای هیئت های اجرایی و نظارت از یک جریان سیاسی و عدم توجه به بی طرفی آنها را از جمله دلایل نگرانی خود نسبت به انتخابات ریاست جمهوری دهم خوانده بودند.
آنها در این نامه سه درخواست مشخص از رهبر جمهوری اسلامی را مطرح کردند. نخست آنکه شورای نگهبان و وزارت کشور امکان حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در تمام شعب اخذ رأی و اماکن استقرار دستگاه‌های شمارش آرا و هیات‌های اجرایی را، با توجه به اینکه چنین حضوری در قوانین ایران به رسمیت شناخته شده، فراهم کنند.
در خواست دوم میرحسین موسوی و مهدی کروبی این بود که با توجه به ممنوعیت قانونی استفاده از وسایل و امکانات دستگاه‌های دولتی و منع فعالیت‌های تبلیغاتی له یا علیه نامزدها، دستگاه‌های مسئول جلوی چنین استفاده‌هایی را در سطح دستگاه‌های عمومی بگیرند.
آخرین در خواست آنان نیز این بوده که با توجه به ممنوعیت قانونی استفاده از وسایل و امکانات دستگاه‌های دولتی و منع فعالیت‌های تبلیغاتی له یا علیه نامزدها، دستگاه‌های مسئول جلوی چنین استفاده‌هایی را در سطح دستگاه‌های عمومی بگیرند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مگر موسوی و کروبی این موارد را در دوران قدرت و شوکت خودشان، نسبت به دیگران و از جمله نهضت آزادی رعایت می کردند؟؟؟!!!
    چه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی!
    من حفر بئرا لاخیه، وقعه الله فیه!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »