خشم ترامپ از حکم قاضی فدرال، حمایت وزارت امنیت آمریکا از لغو محدودیت صدور ویزا

زیتون– وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرد ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور را به آمریکا به حالت تعلیق در می‌آورد. این وزارت‌خانه گفته است از مقام‌های قضایی درخواست خواهد کرد این فرمان مجدد به اجرا در بیاید.
وزارت امنیت ملی آمریکا همچنین اعلام کرد که برای سوار نکردن دارندگان روادید از کشورهای مشمول فرمان ممنوعیت، دستوری صادر نمی‌کند.
شب گذشته قاضی یک دادگاه فدرال در ایالت واشنگتن آمریکا موقتا فرمان اجرایی رییس جمهور آمریکا برای منع موقت ورود شهروندان هفت کشور را در سراسر آمریکا متوقف کرده بود. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، از حکم این قاضی فدرال انتقاد کرد و گفت علیه آن اقدام خواهد کرد.
ترامپ در حساب کاربری توییترش نوشت: «حکم این فرد به اصطلاح قاضی که کشورمان را از اجرای قانون منع می کند، حکم سخیفی است و لغو خواهد شد» او در توییتی دیگر در همین رابطه نوشت: «اینکه نمی‌توانیم در مورد ورود و خروج افراد هم تصمیم بگیریم، معضل بزرگی است… حکم مضحک این به اصطلاح قاضی، لغو خواهد شد.»
کاخ سفید همچنین در واکنش به حکم این قاضی اعلام کرد که علیه حکم این قاضی درخواست تجدید نظر می‌دهد.
وزارت خارجه آمریکا بر روی وب سایت خود اعلام کرد که حکم لغو ویزاهای صادر شده برای شهروندان مشمول ممنوعیت ورود به خاک آمریکا را برداشته است. بر این اساس کسانی که پیش از صدور فرمان ممنوعیت رییس‌جمهوری آمریکا، روادید ورود به این کشور را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به ایالات متحده سفر کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »