دولت ترامپ ایران را تحریم کرد

زیتون- وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای، فهرست تحریم‌های جدید ایران را اعلام کرد. براساس این اطلاعیه، فهرست تجهیزات پزشکی که برای ورود به ایران نیازمند مجوز ویژه هستند، طولانی‌تر می‌شود.
این بدان معناست که برای صدور این تجهیزات به ایران باید به صورت مجزا از دولت آمریکا درخواست صدور مجوز شود.
از جمله تجهیزات پزشکی که وارد این فهرست شده‌اند می‌توان به دستگاه‌های تولید اکسیژن، پمپ‌های با قدرت پمپاژ بیش از یک لیتر در دقیقه، تجهیزات عکس برداری پزشکی تشخیص بیماری شامل تجهیزات عکس برداری گاما، تجهیزات عکس برداری لمسی و تجهیزات گرمانگاری (ترموگرافی) است.
همچنین به موجب این بخشنامه صادرات و صادرات مجدد بیش از ۳۵ قلم تجهیزات آزمایشگاهی نیازمند کسب مجوز ویژه از دولت آمریکا دانسته شده است.
رویترز شب گذشته به نقل از مقام‌های آگاه مدعی شد که آمریکا امروز تحریم‌های یک‌جانبه جدیدی علیه برخی نهاد های ایرانی وضع می‌کند که این تحریم‌ها به گفته این رسانه «به نحوی تنظیم شده است که در تناقض با برجام نباشد.»
یک منابع آگاه به شرط عدم افشای نامش به رویترز گفته بود که نزدیک به ۸ نهاد ایرانی در ارتباط با آنچه که آمریکا «فعالیت‌های مرتبط با تروریسم» عنوان می‌کند و ۱۷ نهاد دیگر هم در ارتباط با «فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک» تحریم خواهند شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اخرش این دیوانه، ترامپ، یک جنگ و بلوا و قتل و کشتاری به بار خواهد ٱورد. بقول خودش، اوباما زیادی مهربان بوده و او می خواهد تلافی کند. کسی که تلفن رییس استرالیا راقطع میکند، رییس مکزیک را مایوس از امدن می کند، با سیاست قبول پناهنده ی کانادا در می افتد. با سیستم خودش دعوا دارد که تقلب شده و از رو نمی رود، خدا می داند که چگونه ارضا خواهد شد و ارام بگیرد!من احتمال استیضاح impeachment او را تا دو سال ٱینده می دهم. تا ان موقع را خدا برای امریکا و جهان به خیر کند!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »