قطع آب، برق و گاز در پی ریزش برف در رشت

زیتون– ریزش برف در استان گیلان باعث بسته شدن برخی راه‌های عبور و مرور و قطع آب، برق و گاز در برخی مناطق شده است.
بارش برف در استان گیلان از شب گذشته شروع شد. در برخی مناطق میزان بارش برف به ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر می‌رسد. در رشت میزان بارش ۶۵ سانتی‌متر گزارش شده است.
بارش برف موجب مسود شدن جاده‌ها و راه‌های ارتباطی، قطع آب، برق و گاز در برخی مناطق و سقوط درختان شده است. یک خبرنگار گیلانی در توییتر نوشت که برق بیش از ۵۰ هزار خانوار در گیلان قطع شده است. مدیرکل راهداری گیلان نیز از بسته شدن راه‌های روستایی چهار شهرستان رشت، لاهیجان، سیاهکل و بخشی از شفت به علت بارش سنگین برف خبر داد.
در سطح شهر رشت سقوط درخت باعث دردسر شهروندان شده است. محمدباقر بشردانش، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت، خبر از سقوط بیش از ۶۳ اصله درخت در این مدت داد. برخی شهروندان عکس‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که نشان می‌دهد درخت‌ها روی ماشین‌ها سقوط کرده و باعث خسارت به آن‌ها شده‌اند. سقوط درخت‌ها همچنین موجب بسته شدن برخی خیابان‌ها شد.
محمدصادق حسنی، نماینده رشت در مجلس، ضمن انتقاد از نهادهای مسئول و «عدم مدیریت صحیح بحران در شهرستان رشت» خبر داد که براساس گزارش‌های اولیه که به او رسیده «تنها در شهر رشت بیش از ۸۰۰ اصله درخت زیر بارش برف سرنگون شده و در مواردی تیر برق خیابانها سقوط کرده است که جای تاسف دارد».
هم‌زمان محمدعلی نجفی، استاندار گیلان، خبر داد که «فردا یخبندان سنگین پیش‌بینی شده است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر سرگذشت خامنه‌ای را از پیش از انقلاب ۵۷ تا رسیدن به رهبری مرور کنیم درمی‌یابیم که راهی که خامنه‌ای در رسیدن به قدرت طی کرده مشابهتی با راهی که دیگر دیکتاتورهای جهان سومی، از

ادامه »

این روزها اظهار نظر آقای «حسین کچوییان» را در باب اعتراضات اخیر که از تلویزیون هم پخش شد، دیدم و متاسف شدم. اگر او

ادامه »

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا

ادامه »