???? جمع‌آوری امضاء برای سازمان‌دهی شهروندان سراسر جهان علیه فرمان ترامپ

زیتون– جمعی از فعالین اجتماعی و حقوق بشر در حال جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس‌جمهوری جدید آمریکا دونالد ترامپ هستند.
این نامه در اعتراض به فرمان جدید ترامپ که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف و برنامه پذیرش پناهجو به آمریکا نیز ۱۲۰ روز تعلیق شده، نوشته شده است.
در این نامه آمده است: جهان ترس، نفرت پراکنی و تعصب شما را رد می‌کند. ما حمایت شما از شکنجه، قتل غیر نظامیان و خشونت را رد می‌کنیم. ما تحقیر زنان، مسلمانان، مکزیکی‌ها، هزاران نفری را که مانند شما فکر نمی‌کنند، مانند شما صحبت نمی‌کنند و همان خدا را عبادت نمی‌کنند را نمی‌پذیریم.
در مواجه با ترس شما، ما شفقت را انتخاب می‌کنیم. به جای شنیدن ناامیدی شما، ما امید را انتخاب می‌کنیم. به جای دیدن جهل شما، ما درک را انتخاب می‌کنیم.
به عنوان شهروند جهان ما متحد هستیم علیه برند جدایی شما.
این نامه که در وب سایت آوازداتارگ منتشر شده، طی تنها چند ساعت نزدیک پنج میلیون امضا جمع کرده است.
وب سایت آوازداتارگ به معنای «صدا» در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شده است. این وب سایت که به زبان اروپایی و آسیایی فعالیت می‌کند، به گفته مدیرانش یک مأموریت ساده و دموکراتیک دارد: «سازماندهی شهروندان از همه ملت‌ها برای پرکردن شکاف بین جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و جهانی که اکثر مردم آن را می‌خواهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »