???? جمع‌آوری امضاء برای سازمان‌دهی شهروندان سراسر جهان علیه فرمان ترامپ

زیتون– جمعی از فعالین اجتماعی و حقوق بشر در حال جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس‌جمهوری جدید آمریکا دونالد ترامپ هستند.
این نامه در اعتراض به فرمان جدید ترامپ که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف و برنامه پذیرش پناهجو به آمریکا نیز ۱۲۰ روز تعلیق شده، نوشته شده است.
در این نامه آمده است: جهان ترس، نفرت پراکنی و تعصب شما را رد می‌کند. ما حمایت شما از شکنجه، قتل غیر نظامیان و خشونت را رد می‌کنیم. ما تحقیر زنان، مسلمانان، مکزیکی‌ها، هزاران نفری را که مانند شما فکر نمی‌کنند، مانند شما صحبت نمی‌کنند و همان خدا را عبادت نمی‌کنند را نمی‌پذیریم.
در مواجه با ترس شما، ما شفقت را انتخاب می‌کنیم. به جای شنیدن ناامیدی شما، ما امید را انتخاب می‌کنیم. به جای دیدن جهل شما، ما درک را انتخاب می‌کنیم.
به عنوان شهروند جهان ما متحد هستیم علیه برند جدایی شما.
این نامه که در وب سایت آوازداتارگ منتشر شده، طی تنها چند ساعت نزدیک پنج میلیون امضا جمع کرده است.
وب سایت آوازداتارگ به معنای «صدا» در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شده است. این وب سایت که به زبان اروپایی و آسیایی فعالیت می‌کند، به گفته مدیرانش یک مأموریت ساده و دموکراتیک دارد: «سازماندهی شهروندان از همه ملت‌ها برای پرکردن شکاف بین جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و جهانی که اکثر مردم آن را می‌خواهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »