انتقاد دبیرکل سازمان ملل از تصمیمات ترامپ

زیتون– آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در بیانیه‌ای نوشت که تمام کشورها «حق حفاظت از مرزها و جلوگیری از تردد تروریست‌ها» را دارند، اما این مساله «نمی‌تواند مبنایی برای تبعیض نژادی و مذهبی باشد.»
دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه خود نوشت که تبعیض براساس نژاد یا مذهب «برخلاف اصول اساسی جوامع ماست». گوترش نوشت: «اقدامات کورکورانه که مبنای اطلاعاتی محکمی ندارند، می‌توانند با اقدامات پیچیده تروریسم جهانی بی‌اثر شوند.»
با این حال جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا، گفت هرچند که ممنوعیت کنونی موقتی است، اما این ممنوعیت فعلا شامل حامل شهروندان شماری از کشورها باقی خواهد ماند. او تاکید کرد که فرمان اجرایی دونالد ترامپ در مورد قوانین سخت‌گیرانه مهاجرت، «ممنوعیت ورود مسلمانان» نیست: «این یک ممنوعیت سفر نیست… این کشور مکث موقت است که به ما اجازه می‌دهد ساز و کار پذیرش پناهجو و غربالگری روادید را مورد بررسی مجدد قرار دهیم.»
رییس‌جمهور آمریکا روز جمعه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ورود شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف شده است. همچنین برنامه پذیرش پناهجو به آمریکا نیز ۱۲۰ روز تعلیق شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران دفاع مقدس. در بیش از نیمی از این سن هم مشغول تحصیل در ایران تا

ادامه »

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی

ادامه »