اعتراض و اعتصاب سه هزار تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

زیتون- سه هزار تن از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به دلیل عدم پردخت معوقات، دست به اعتصاب زدند.
ایرنا به نقل از یکی از کارگران این کارخانه نوشت که «بعد از تجمع روز ۱۰ بهمن کارگران، کارفرما بر اساس صورت جلسه ای که در روز های اخیر تنطیم کرده بود یک ماه از معوقات مزدی کارگران بخش صنعتی و گروهی از کارگران بخش کشاورزی را پرداخت کرد که در نتیجه آن، کارگران خشمگین شدند.»
براساس این صورت جلسه، کارفرمای نیشکر هفت‌تپه تصمیم گرفته بود که حقوق آذر ماه کارگران را در فاصله روزهای ۱۲ تا ۱۵ بهمن، حقوق دی ماه را هفته اول اسفند، عیدی پاداش سال جاری را از ۲۰ تا ۲۵ اسفند و حقوق بهمن ماه را از ۲۵ تا پایان سال جاری پرداخت کند.
تشدید اعتراض‌های کارگری در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در حالی ادامه دارد که در چند روز گذشته «هیچ مقام دولتی» پیگیر مطالبات آن‌ها نبوده است. کارگران در اجتماع امروز (دوشنبه) خود همچنین خواستار تغییر برخی عوامل مدیریت خصوصی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه هستند. کارگران معترض تاکید دارند که اگر دست ‌کم پاداش و بهره‌برداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ به همراه حقوق کامل آذر ماه آن‌ها پرداخت شود، دلیلی برای استمرار این اعتراض صنفی وجود ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »