پارلمان عراق به اقدام متقابل در واکنش به فرمان دونالد ترامپ رای داد

زیتون- پارلمان عراق در واکنش به فرمان دونالد ترامپ درباره منع ورود شهروندان هفت کشور از جمله عراق به آمریکا، طرح اقدام متقابل را تصویب کرد. براساس این طرح دولت عراق از صدور ویزا برای شهروندان آمریکایی خودداری می‌کند.
پیش از تصمیم پارلمان عراق، ابراهیم جعفری وزیر امورخارجه عراق گفته بود که در روزهای آینده با سفیر آمریکا در عراق دیدار خواهد کرد تا نگرانی دولت عراق از تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا را با او مطرح کند.
روز گذشته کمیته روابط خارجی پارلمان عراق فرمان دونالد ترامپ را «غیرمنصفانه» توصیف کرده و از دولت عراق خواسته‌ تا دست به اقدام متقابل بزند. مقتدی صدر و حشد الشعبی، نیروهای بسیج مردمی عراق نیز از مقام‌های دولتی خواسته بودند مانع ورود اتباع آمریکا به عراق شوند و شهروندان ایالات متحده را که در عراق هستند، اخراج کنند.
عراق از جمله کشورهایی است که اتباعش در فهرست ممنوعیت ورود به آمریکا قرار گرفته‌اند.
به گزارش رویترز، سال گذشته علاوه بر نیروهای نظامی آمریکا، ۱۸۰۰ پیمانکار آمریکایی نیز در عراق حضور داشتند. براساس این گزارش آماری از تعداد پیمانکاران بخش خصوصی آمریکا در عراق وجود ندارد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »