حمله مرگبار به مسجدی در کبک

 زیتون- در جریان یک تیراندازی در روز یکشنبه در مسجدی در کبک کانادا، دست‌کم پنج تن کشته شدند.
مدیر این مرکز اسلامی در گفت‌وگو با رویترز کشته‌شدن پنج نفر را تایید کرد. به گفته او دست‌کم هشت نفر نیز در جریان تیراندازی زخمی شده‌اند.
پلیس اعلام کرده است که دو نفر را به ظن دست داشتن در این حمله بازداشت کرده است. رادیو کانادا به نقل از شاهدانی گفته بود «دو نفر وارد مرکز شده و به سوی مردم آتش گشوده‌اند».
به گفته سخنگوی پلیس کبک تحقیقات در مورد این حمله ادامه دارد اما پلیس در حال حاضر آن را به عنوان یک «حمله تروریستی» تلقی می‌کند.
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، در واکنش به این حمله، آن را «حمله‌ای تروریستی به مسلمانان» نامید. او در توییتر خود نوشت: «ما این حمله تروریستی علیه مسلمانان را در مرکز عبادت و پناه‌ جستن، محکوم می‌کنیم.»
بنا بر گزارش‌ها در تابستان سال ۲۰۱۶، در جریان ماه رمضان، در برابر این مرکز اسلامی یک «سر خوک» رها شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در

ادامه »