عراق نیز خواستار اقدام متقابل در مورد فرمان جدید ترامپ شد

زیتون- کمیته روابط خارجی پارلمان عراق فرمان دونالد ترامپ درباره منع ورود شهروندان هفت کشور از جمله عراق را به آمریکا «غیرمنصفانه» توصیف کرد و از دولت عراق خواسته‌ تا دست به اقدام متقابل بزند.
کمیته روابط خارجی پارلمان عراق در بیانیه‌ای، این کشور را در «خط مقدم مبارزه علیه تروریسم» دانست و نوشت: «غیرمنصفانه است که با عراقی‌ها بدین گونه برخورد شود.»
مقتدی صدر، روحانی شیعه،‌ نیز در واکنش به فرمان ترامپ گفته است رییس‌جمهوری آمریکا باید پیش از «خارج کردن اقلیت مهاجر از آمریکا، اتباع خود را از عراق خارج کند». او در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «اینکه تو وارد عراق و کشورهای دیگر شوی و در مقابل اجازه ندهی اتباع این کشورها به آمریکا سفر کنند، خودخواهی و اقدامی استکباری است.»
حشد الشعبی، نیروهای بسیج مردمی عراق، از مقام‌های دولتی خواست مانع ورود اتباع آمریکا به عراق شوند و شهروندان ایالات متحده را که در عراق هستند اخراج کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »