با تصویب مجلس شورای نگهبان دیگر نمی‌تواند صلاحیت منتخبان را رد کند

زیتون– نمایندگان مجلس در پاسخ به استفساریه‌ای اعلام کردند که شورای نگهبان پس از تایید نتایج انتخابات مجلس،‌ نمی‌تواند صلاحیت منتخبان را رد کند.
به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با تصویب «طرح استفساریه تبصره ۴ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی»، اعلام کردند که پس از پایان مهلت بیست روزه درباره اعلام نظر پیرامون صلاحیت نامزدها و تایید انتخابات از سوی شورای نگهبان، این شورا «نمی‌تواند اظهار نظر مجددی درباره صلاحیت آن نامزد یا منتخب داشته باشد».
در صورتی که «مدارک جدیدی» به شورای نگهبان درباره منتخبان مجلس رسیده باشد، به این مدارک در زمان بررسی اعتبارنامه‌ها رسیدگی می‌شود.
مصوبه امروز مجلس عطف به ماسبق نمی‌شود و به این ترتیب مینو خالقی، از منتخبان اصفهان در مجلس دهم، نمی‌تواند وارد مجلس شود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »