زیتون– برق، آب و اینترنت شهر اهواز به دنبال وقوع توفان گرد و غبار روز جمعه در ده شهر استان خوزستان، قطع شد. اداره‌ها و مدرسه‌های شهر اهواز نیز تعطیل شده‌اند.
هاشم بالدی، مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان، به ایسنا خبر داد «برق ورودی» به اهواز به دلیل «انباشته شدن خاک روی پست‌ها و تجهیزات انتقال برق» قطع شده است. علی‌رضا شکرخدایی، رییس روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز، نیز گفت «وقوع مه» باعث «چسبندگی خاک‌ها و اتصال کوتاه در شبکه برق» شده و به همین دلیل و برای جلوگیری از «اتفاقات بعدی، ایستگاه‌های توزیع از مدار خارج شده‌اند.»
شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز اعلام کرد که تعدادی از تصفیه‌خانه‌‌های آب اهواز به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده‌اند. هم‌زمان فارس نیز خبر داد که «اینترنت در اکثر مناطق اهواز قطع شده و شبکه‌های تلفن همراه اول و ایرانسل به دلیل قطعی برق “مختل” شده است».
به دنبال قطع آب و برق در اهواز، مدیر کل آموزش و پروش خوزستان خبر داد که مدارس اهواز روز شنبه تعطیل است.
روز جمعه توفان گرد و غبار با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت در اهواز رخ داد. بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان، گرد و غبار در اهواز شعاع دید را به ۵۰ متر کاهش داد. اداره محیط زیست خوزستان خبر داد که میزان گرد و غبار در ساعت ۱۳ روز جمعه در اهواز به ده هزار میکروگرم بر مترمکعب یعنی به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسیده بود.

بازگشت به صفحه اول