حمید بقایی: آیا وزرات‌خانه‌ها هم مشمول حقوق شهروندی می‌شوند؟

زیتون- حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، تلویحا نوشت که پنج ماه از دوران بازداشت خود را در سلول انفرادی بوده، ۱۵۰ روز از نور آفتاب محروم شده و با وجود بیماری، از مراقبت‌های اولیه پزشکی ای تغذیه و مناسب محروم شده است.
بقایی در کانال تلگرام خود با اشاره به رونمایی منشور حقوق شهروندی از سوی روحانی، از رییس‌جمهوری پرسید: «اگر مشخص شود وزارت‌خانه زیر مجموعه ایشان حقوق شهروندی را رعایت نکرده باشد، آیا حاضر به رسیدگی و برخورد هستند؟»
بقایی با اشاره به این‌که اگر وزارت اطلاعات «انسان بی‌گناهی» را «پنج ماه در انفرادی نگه دارد و در این مدت ۱۵۰ روز او را از نور آفتاب محروم سازد؛ و علی‌رغم بیماری از انجام مراقبت‌های اولیه پزشکی و حتی تغذیه و دادن غذای مناسب به او دریغ ورزد»، آیا روحانی براساس منشور حقوق شهروندی «حاضر است با خاطیان؛ از بالاترین مقام گرفته تا پایین‌ترین آنان برخورد نماید؟»
بقایی خردادماه سال ۹۴ بازداشت و دی ماه همان سال با قرار کفالت از زندان آزاد شد. گرچه درباره اتهام‌های او مسایل مختلفی – از جمله انتقال پول به خارج از کشور – مطرح شد، اما مقام‌های رسمی در این‌باره سکوت کردند و دلیل رسمی بازداشت او و مسایل طرح شده در بازجویی فاش نشد.
بقایی اضافه کرد اگر روحانی مصمم به اجرای منشور حقوق‌شهروندی است «با هم خیلی حرف‌ها داریم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. گهی پشت زین و گهی زین به پشت !
    در نظام ولایی حقوق شهروندی همان معنی را دارد که بیگناهی امثال بقایی و پاکدستی دولت احمدی نژاد و مرجعیت مقام رهبری و رافت اسلامی و ووو !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »