اسرائیل احداث ۲۵۰۰ خانه در شهرک‌های یهودی نشین را تصویب کرد

زیتون– دولت اسرائیل امروز خبر از تصویب طرح احداث ۲۵۰۰ دستگاه واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی نشین ساحل غربی رود اردن داد.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، در پیامی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «ما خواهیم ساخت و به ساختن ادامه خواهیم داد»‌.
ابتدای ماه جاری شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطع‌نامه‌ای خواهان «توقف فوری شهرک‌سازی‌های اسراییل در مناطق اشغالی فلسطین» شده بود. خودداری آمریکا از وتوی این قطع‌نامه، راه را برای تصویب آن هموار کرد و اعتراض اسرائیل را برانگیخت. نخست‌وزیر اسراییل در واکنش به این مساله گفته بود که کشورش خود را ملزم به رعایت این قطع‌نامه «شرم آور» نمی‌داند.
تصمیم اسراییل برای توسعه شهرک‌سازی کمتر از یک هفته پس از ادای سوگند دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهوری جدید آمریکا گرفته شد.
آسوشیتدپرس از قول سخنگوی محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی، گفت این اقدام «به امیدها برای برقراری صلح لطمه زده و باعث تقویت تندروی و تروریسم خواهد شد.» او این تصمیم را «تحریک‌آمیز» و «بی‌احترامی به جهان عرب و کل جامعه بین‌المللی» دانست و خواست «تمامی جهان در برابر آن موضع جدی و واقعی» بگیرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران باستان مطرح می‌کنند و نقدهایی که ناقد محترم بر آنها وارد

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از

ادامه »