اعضای شورای شهر با انعکاس سخنان آتش‌نشانان در رسانه‌ها مخالفت کردند

زیتون– رحمت الله حافظی، عضو شورای شهر تهران، خبر داد که برخی اعضای شورای شهر «با جریان آزاد اطلاعات و منعکس شدن سخنان آتش‌نشانان در رسانه‌ها» مخالفت کرده‌اند.
حافظی به ایلنا گفت احمد مسجدجامعی و او با آتش‌نشانان صحبت کرده و سخنان آن‌ها در جلسه شورای شهر مطرح شده است و همین موضوع «با واکنش برخی از اعضا مواجه شد به این ترتیب که می‌گفتند چرا این مباحث را مطرح می‌کنید و نباید این مسایل به رسانه‌ها کشیده شود، بنابراین مجادله‌ای در شورای شهر پیش آمد که با مداخله چمران به پایان رسید.»
به گفته حافظی یکی از اعتراض‌های مطرح شده در جلسه شورای شهر این بود که اگر «مساله محدود کردن حضور رسانه‌ها در محل حادثه بود، زیرا اگر اجازه دهند خبرنگاران شناسنامه‌دار در محل حادثه حاضر شوند؛ می‌توان از رواج شایعات جلوگیری کرد.»
این عضو شورای شهر تهران گفت که در حال حاضر استیضاح محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، «مساله‌ای را حل نمی‌کند»‌ و باعث «اختلاف در عملیات آواربرداری و امداد و نجات» خواهد شد، به همین دلیل «این مساله در دستور کار قرار ندارد.»
حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت که براساس مصوبه شورا، شهرداری تهران موظف بود مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان «از محل دو درصد عوارض ایمنی ساختمان‌ها» برای «توسعه ایستگاه‌های آتش‌نشانی، تامین تجهیزات مورد نیاز و آموزش پرسنل» پیش‌بینی شده است. او اضافه کرد شهرداری تهران از ۵۴ میلیارد تومان محقق شده تنها ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص داده است.
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران همچنین خبر داد که این کمیسیون سال گذشته لیستی برای تامین تجهیزات مورد نیاز‌ آتش‌نشانی تهیه کرد که اقلامی شامل «بالابر، نردبان، دستگاه برش صنعتی فولاد و جرثقیل‌های ۳۰۰ و ۴۵۰ تُن وجود داشت». به گفته حافظی بودجه تامین این وسایل «۹۲ میلیارد تومان» برآورد و پیش‌بینی شد که «این بودجه از محل ۱۴۰ میلیارد تومان بودجه سازمان آتش‌نشانی تامین شود، اما شهرداری قول داد که این بودجه را از محل دیگری تامین کند.» اتفاقی که به گفته حافظی در نهایت رخ نداد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »