شورای شهر تایید کرد: بودجه آتش نشانی تامین نشده بود

زیتون– اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان سازمان آتش نشانی امروز جلسه‌ای مشترک برای بررسی ابعاد حادثه آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو تشکیل دادند. این جلسه در ساختمانی نزدیک پلاسکو برگزار شد.
محسن سرخو، عضو شورای شهر، گفت که در این جلسه موضوع استیضاح محمدباقر قالیباف، شهر تهران، مطرح نشد و همه اعضای شورا «به موضوع کمک به آتش‌نشانی تهران برای جمع‌کردن آوار و یافتن پیکر قربانیان احتمالی تاکید کردند.»
به گفته رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران: «بودجه آتش‌نشانی تهران به طور کامل تخصیص پیدا نکرده و این سازمان برای تامین تجهیزات خود در مواقع بحران با مشکلات جدی روبرو است.»
محسن سرخو در مورد «اهمال‌های صورت گرفته در خصوص تخلیه یا پلمپ ساختمان پلاسکو پس از اخطارهای متعدد شهرداری» گفت: «سوال جدی این است که شهرداری واحدهایی که دارای اندک بدهی باشند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پلمپ می‌کند، اما این ساختمان علیرغم دریافت اخطارهای متعدد همچنان باز و محل رفت‌و‌آمد بسیاری بوده است.» او تاکید کرد: «با توجه به اینکه مالکیت ساختمان پلاسکو متعلق به بنیاد مستضعفان است، شهرداری می‌بایست مکاتبات را با این نهاد انجام می‌داد چراکه مستاجران قادر به انجام تعمیرات اساسی در ساختمان نبوده‌اند.»
احمد مسجدجامعی، عضو مستعفی شورای شهر، در این جلسه‌ اعلام کرد که به دلیل حادثه پیش آمده در ساختمان پلاسکو تا پیگیری مساله و حل مشکلات، استعفای خود را پس می‌گیرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم ایران ، تحلیلی بر نوشته ایشان بنگارم. آقای شبستری عنوان مطلبش

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش پیشین چیزی کم از

ادامه »

بنا به پژوهش های بین المللی، رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، نیازمند حاکمیت شفاف، پاسخگو و مشارکتی است؛ که در

ادامه »