زیتون– علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس، با تاکید بر اینکه «پارازیت‌ها نگران کننده نیست»، خبر داد که ستادی تشکیل شده تا «تاثیرات همین میزان از پارازیت را در ایران و به خصوص استان فارس» بررسی کند.
اکبری اضافه کرد که «طبق نظر کارشناسان، اختلالات بوجود آمده در گیرنده‌های رادیویی به دلیل تغییرات و تعمیر زیرساخت‌های آنان است و نه پارازیت».
طی دو هفته گذشته چند تجمع اعتراضی در شهر شیراز به «انتشار پارازیت‌ها» برگزار شده است. معترضان بر این باورند که «دستگاهی ویژه با قدرتی بسیار بالا» در این شهر وجود دارد که پارازیت ایجاد می‌کند و در نتیجه نه تنهادسترسی شهروندان به شبکه‌های ماهواره‌ای محدود شده، بلکه دریافت سیگنال‌های شبکه‌های تلویزیون ایران را نیز محدود کرده است.
تجمع اول مردم شیراز بدون حاشیه به پایان رسید؛ اما تجمع دوم با ورود مردم معترض به خیابان و بستن مسیر عبور و مرور به درگیری ختم شد. منابع محلی می گویند حداقل شاهد بازداشت چهار تن در این تجمع بودند.
علی اکبری در مورد بازداشت‌شدگان تجمع روز گذشته گفت که خبری از آن‌ها ندارد.
هم‌زمان برخی کانال‌های تلگرامی خبر از تجمع جدیدی در شیراز داده‌اند، تجمعی که به نوشته آن‌‌ها علیه «پارازیت و نسل‌کشی و خیانت به مردم» انجام می‌شود.

 

بازگشت به صفحه اول