تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ۳ شرکت و یک بانک ایرانی لغو شد

زیتون– اتحادیه اروپا هم‌زمان با سالگرد اجرای برجام، تحریم‌های خود علیه سه شرکت و یک بانک ایرانی را لغو کرد.
از جمله شرکت‌هایی که با اصلاح مصوبه‌های قبلی اتحادیه اروپا از لیست تحریم‌ها خارج شد، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت (اوپیک) است.
اوپیک که زا سال ۲۰۱۲ در لیست تحریم‌های اتحادی اروپا بود، از جمله زیرمجموعه‌های وزارت نفت در حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری پروژه های کلان نفتی است.
ایسنا نوشت که علاوه بر اوپیک، تحریم‌ها علیه شرکت‌های وست سان ترید (West Sun Trade) و نکا نوین (نیکسار نیرو) که از سال ۲۰۱۱ در لیست تحریم‌ها بودند لغو شد. همچنین بانک صادات لندن نیز از فهرتست تحریم‌های اتحادیه اروپا خارج شد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »