روحانی: برای برجام مجددا مذاکره نخواهیم کرد

زیتون– حسن روحانی، رییس جمهوری، امروز در یک نشست مطبوعاتی گفت هیچ مذاکره مجددی درباره برجام میان ایران و دیگر کشورها رخ نخواهد داد.

رییس جمهوری امروز در نشست مطبوعاتی خود گفت سخنانی که ترامپ تاکنون درباره برجام گفته بیشتر «شعار» بوده و «بعید می‌دانم وقتی وارد کاخ سفید شد، در مقام عمل اتفاقی بیفتد»، چرا که برجام «توافق دوجانبه» نیست.

روحانی در ابتدای این نشست مطبوعاتی از حضور مردم در مراسم مختلف مرتبط با درگذشت اکبر هاشمی‌رفسنجانی تشکر کرد. او همچنین به تمجید از شخصیت و افکار رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت پرداخت و از او با عنوان «آیت‌الله» یاد کرد.

رییس دولت یازدهم در این نشست همچنین گفت که «تمام» تحریم‌های هسته‌ای پس از برجام رفع شده و تحریم‌های دیگری که باقی مانده مروبط به دیگر موارد است که «درباره آن‌ها اصلا مذاکره نکردیم».

روحانی در این نشست از پاسخ به سوالی درباره نامزدی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده خودداری کرد. او همچنین در مواجهه با سوال خبرنگار ایلنا و روزنامه ابتکار درباره حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد پاسخ واضحی نداد. به گفته روحانی، او این مسایل را از طریق مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، دنبال می‌کند، گرچه «برای حل برخی مسایل نیاز به اجماع نظام است».

رییس‌جمهوری همچنین مشکلی در روابط دوجانبه میان ایران و عربستان سعودی وجود ندارد، بلکه مشکل دخالت عربستان در منطقه و کشورهایی چون یمن و بحرین و سوریه است. به گفته او اگر عربستان تصمیم به انتخاب راه درست بگیرد، ایران نیز به این کشور کمک خواهد کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر قدرقدرت) امانوئل لویناس فیلسوف نامدار آن‌روزها در مصاحبه‌ای  رادیویی که درباره

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی از دعاهای نیکویی که

ادامه »

به نظر می‌رسد تعابیر و اصطلاح‌سازی‌هایی چون “یکدست‌سازی حاکمیت” و “خالص‌سازی” که اخیراً باب شده وافی به مقصود نیست. ساختار

ادامه »