دادگستری استان فارس ورزشگاه محل اعدام را فاقد زیرساخت برای انجام فعالیت ورزشی عنوان کرد

زیتون– روابط عمومی دادگستری استان فارس نوشت که محل اجرای حکم اعدام در ورزشگاه شهر نیریز «فاقد زیرساخت‌ برای انجام فعالیت ورزشی» بوده است.
به گزارش ایسنا، در بیانیه روابط عمومی دادگستری استان فارس آمده است که پیش از اجرای حکم «استعلامات لازم» صورت گرفت و مشخص شد این ورزشگاه «بیش از ده سال به لحاظ خشک شدن چمن زمین و از بین رفتن امکانات و سایر زیر ساخت‌ها میزبان هیچ فعالیت ورزشی نبوده است.»
هفته گذشته یک سازمان حقوق‌بشری فرانسوی در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، خواستار «تحریم کلی» فوتبال ایران به دلیل اجرای حکم اعدام در ورزشگاه‌ها شده بود. این سازمان از جمله به اجرای حکم اعدامی در ورزشگاه نیریز اشاره کرده بود.
روابط عمومی دادگستری استان فارس اما نوشت که محل اجرای این حکم اعدام «یک مکان بلااستفاده» بوده که صرفا به دلیل «محصور بودن و رعایت ضوابط امنیتی» برای اجرای حکم اعدام استفاده شده است.
براساس این بیانیه عکس منتشر شده در فضای مجازی نیز مربوط به اجرای حکم در استان فارس نیست و «شکل‌گیری بخش عمده‌ای از دیدگاه‌های منفی متاثر از انتشار این تصویر است».
براساس آمار سازمان‌های بین‌المللی، ایران بعد از چین بالاترین نرخ اعدام سالیانه را در جهان دارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »