میرحسین موسوی: فهم تاریخ انقلاب بدون توجه به تاثیرات هاشمی رفسنجانی، ممکن نیست

زیتون- میرحسین موسوی در آخرین ملاقات با فرزندان خود و با اشاره به مرگ اکبر هاشمی‌رفسنجانی، گفت فهم «تاریخ انقلاب» بدون توجه به «تاثیرات» هاشمی رفسنجانی، ممکن نیست.
به گفته موسوی «مخصوصا باید توجه داشت که او همچون دوست نزدیک خود شهید آیت‌الله بهشتی، همواره نگاهی باز همراه با خلاقیت، در موقعیت‌های مختلف به آینده، انقلاب و کشور داشت و شاید یکی از دلایل حملات مشابه به آن دو عزیز در این نکته پنهان باشد.»
دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، عصر روز تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی به ملاقات والدین خود رفتند. به گزارش کلمه، این ملاقات تحت‌الشعاع مرگ هاشمی رفسنجانی قرار داشت و رهنورد و موسوی از این اتفاق «محزون» بودند.
زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در این دیدار گفتند: «وقتی این خبر بسیار تلخ را شنیدند با یاد آنکه در هرحال و مقام و زمانی خدا هست، به خود تسکین داده اند». آنها در این ملاقات خطاب به دختران خود گفتند: «گرچه در حصر، شبانه روزٍ سختی را پس از خبر رحلت این مرد بزرگ و شجاع گذراندیم، اما لحظه به لحظه، خودمان را همراه ملت سوگوارمان و در کنار خانواده داغدار ایشان دیدیم.»

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و فریاد می‌زد: «زنم داره خفه می‌شه، گاز اشک‌آور از پنجره انداختند

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »

مقدمه: چهل و پنچ سال از حکومتی برآمده از انقلابی با ماهیتی اسلام‌گرایانه در ایران می‌گذرد. در این مدت، این

ادامه »