اولین ایرباس به زمین نشست

زیتون- هم‌زمان با تحویل اولین هواپیمای ایرباس به ایران و فرود آن در فرودگاه مهرآباد، مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام آغاز رسمی همکاری میان ایران و ایرباس، گفت: «انتخاب ترامپ تاثیری در روابط ما با ایران ندارد.»
فابیس برژیر اضافه کرد ایران طبق قراردادی که امضا شده،‌ هواپیماهای بعدی خود را نیز دریافت می‌کند. به گفته او از یک‌صد فروند هواپیمای خریداری شده، ٩٨ فروند سفارش جدید و ٢ فروند بازخرید از سفارش لغو شده یک شرکت هواپیمایی دیگر است.
مدیرعامل ایرباس همچنین اعلام کرد که قرارداد ایران ایر با ایرباس، با مجوز خزانه داری آمریکا و قوانین بین المللی امضا شده است.
وزیر راه و شهرسازی در مراسمی به همین مناسبت گفت که ورود ایرباس ۳۲۱ به ایران «نخستین گام عملیاتی برای نوسازی ناوگان هوایی کشور» به حساب می‌آید و «دو فروند ایرباس ۳۳۰» نیز تا پایان سال جاری به ایران تحویل خواهد شد.
این برای نخستین بار پس از حداقل ۳۰ سال است که ایران به صورت رسمی و مستقیم از یکی از دو غول هواپیماسازی بزرگ جهان (ایرباس و بوئینگ) هواپیما خریداری می کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »