زیتون– دولت عربستان سعودی خبر داد که قصد دارد سهمیه‌ حجاج از کشورهای مختلف را افزایش دهد.
وزیر حج و عمره عربستان خبر که با ارسال دعوت‌نامه به همه کشورهای اسلامی از جمله ایران، مشغول تدارک و برنامه‌ریزی برای مناسک حج امسال است. روزنامه الشرق‌الاوسط به نقل از او نوشت: «این دعوت‌نامه‌ها به مقامات مرتبط با حج و زیارت کشورهای مختلف ارسال شده و نه به ورازت امور خارجه کشورهای مسلمان.»
عربستان سعودی از طریق نمایندگی خود در نیویورک، دعوت‌نامه ای را برای حضور ایران جهت شرکت در جلسات هماهنگی حج ۹۶ ارسال کرده است.
سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان امسال با افزایش سهمیه حضور حجاج داخلی و خارجی در مناسک حج موافقت کرده است.
به گزارش ایسنا، منابع آگاه اعلام کردند که در اواخر هفته گذشته، عربستان سعودی از طریق نمایندگی خود در نیویورک دعوت‌نامه‌ای را برای حضور ایران در جلسات هماهنگی حج سال ۹۶ ارسال کرده است. این دعوت‌نامه از طریق وزارت امورخارجه دستگاه دیپلماسی به دستگاه‌های ذی‌ربط و مسئول فرستاده شده است.
علی قاضی‌عسکر، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، ضمن تایید دریافت دعوت‌نامه عربستان سعودی، خبر از آماده شدن ««مقدمات لازم برای شرکت در مذاکرات دو جانبه با مسوولان حج عربستان» و «پاسخ به دعوت‌نامه در روزهای آنیده» داد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به این‌که هیات ایرانی برای مذاکره با عربستان اعزام خواهد شد، تاکید کرد که در مذاکرات «خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران از جمله امور مربوط به شهدای مسجد الحرام و منا مطرح خواهد شد.»

بازگشت به صفحه اول