سهمیه حج کشورهای مسلمان افزایش می‌یابد

زیتون– دولت عربستان سعودی خبر داد که قصد دارد سهمیه‌ حجاج از کشورهای مختلف را افزایش دهد.
وزیر حج و عمره عربستان خبر که با ارسال دعوت‌نامه به همه کشورهای اسلامی از جمله ایران، مشغول تدارک و برنامه‌ریزی برای مناسک حج امسال است. روزنامه الشرق‌الاوسط به نقل از او نوشت: «این دعوت‌نامه‌ها به مقامات مرتبط با حج و زیارت کشورهای مختلف ارسال شده و نه به ورازت امور خارجه کشورهای مسلمان.»
عربستان سعودی از طریق نمایندگی خود در نیویورک، دعوت‌نامه ای را برای حضور ایران جهت شرکت در جلسات هماهنگی حج ۹۶ ارسال کرده است.
سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان امسال با افزایش سهمیه حضور حجاج داخلی و خارجی در مناسک حج موافقت کرده است.
به گزارش ایسنا، منابع آگاه اعلام کردند که در اواخر هفته گذشته، عربستان سعودی از طریق نمایندگی خود در نیویورک دعوت‌نامه‌ای را برای حضور ایران در جلسات هماهنگی حج سال ۹۶ ارسال کرده است. این دعوت‌نامه از طریق وزارت امورخارجه دستگاه دیپلماسی به دستگاه‌های ذی‌ربط و مسئول فرستاده شده است.
علی قاضی‌عسکر، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، ضمن تایید دریافت دعوت‌نامه عربستان سعودی، خبر از آماده شدن ««مقدمات لازم برای شرکت در مذاکرات دو جانبه با مسوولان حج عربستان» و «پاسخ به دعوت‌نامه در روزهای آنیده» داد.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به این‌که هیات ایرانی برای مذاکره با عربستان اعزام خواهد شد، تاکید کرد که در مذاکرات «خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران از جمله امور مربوط به شهدای مسجد الحرام و منا مطرح خواهد شد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »