زیتون– آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفت به نظر او درگیری‌های لفظی اخیر حسن روحانی و صادق لاریجانی «موضوع مهمی نیست و به حول و قوه‌ی الهی تمام می‌شود»، اما «همه باید وجود یک قوه‌ی قضاییه‌ی مستقل و شجاع را قدر بدانند».

به گزارش سایت رهبر جمهوری اسلامی، او اضافه کرد: «من همواره از دولت‌ها، از مجلس شورای اسلامی و از قوه‌ی قضائیه حمایت کرده و می‌کنم اما باید دید، دشمن به‌دنبال چیست و او را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.»

آیت‌الله خامنه‌ای گفت «دشمنان اصلی» ایران «آمریکا، انگلیس، زرسالاران بین‌المللی و صهیونیست‌ها» هستند و گفت وجود این دشمنان «واقعیتی مبتنی بر مبانی مستدل» است و گفت جان کری،‌ «وزیر امور خارجه به‌اصطلاح خوش‌اخلاق آمریکا» در نامه خداحافظی خود به دولت ترامپ توصیه کرده است که تا می‌توانید به ایران سخت بگیرید و تحریم‌ها را حفظ کنید، زیرا با سخت‌گیری می‌توان از ایران امتیاز گرفت. آیا این دشمن نیست؟».

به گفته رهبر ایران «محافل انگلیسی در حال برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کشورهای منطقه و ایران هستند و یکی از اهداف آنها، «تجزیه‌ی عراق، سوریه، یمن و لیبی» است و در مورد ایران هم همین نیت را دارند اما چون به‌شدت از افکار عمومی ایران هراس دارند، آن را بر زبان نمی‌آورند».

رهبر جمهوری اسلامی همچنین دولت بریتانیا را متهم کرد که «در حال برنامه‌ریزی برای محدودیت‌ها و تحریم‌های دوران بعد از برجام و همچنین آموزش و تسلیح افراد بومی در منطقه ازجمله ایران» است تا «این افراد به جان نظام اسلامی و ملت بیفتند».

بازگشت به صفحه اول