گزارش بانک مرکزی: حسابهای بانکی ادعای بابک زنجانی، وجود خارجی ندارند

زیتون– بانک مرکزی ادعای بابک زنجانی درباره وجود حساب‌های بانکی در دیگر کشورها،‌ وجود پول در آن‌ها یا امکان وصول ضمانت‌نامه بانکی را تکذیب کرد.
روابط عمومی بانک مرکزی در بیانیه‌ای نوشت که «پس از تحقیقات» مشخص شد سخنان بابک زنجانی درباره حساب‌های بانکی خود در کشورهای تاجیکستان، روسیه، مالزی و ترکیه را «دروغ» است.
براساس این بیانیه، بانک مرکزی از سال ۹۴ علیه بابک زنجانی اقامه دعوا کرد و در حال حاضر مشخص شد «وجوه موهومی ۱۵ میلیارد دلاری متعلق به یکی از شیوخ اماراتی، وجود وام ۸ میلیارد یورویی اخذ شده از یوروسف، اعتبارات اسنادی ارائه شده به شرکت ملی نفت ایران (HK) بابت خرید نفت، میعانات و فراورده، برات BTMU، برات BILLEX، سپرده‌ گذاری بانک KONT نزد موسسه اعتباری توسعه، ضمانت‌نامه ۸ هزار میلیارد تومانی صادره به نفع شهرداری تهران، وجوه سپرده‌گذاری شده بانک مرکزی نزد NICO» وجود ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »