گزارش بانک مرکزی: حسابهای بانکی ادعای بابک زنجانی، وجود خارجی ندارند

زیتون– بانک مرکزی ادعای بابک زنجانی درباره وجود حساب‌های بانکی در دیگر کشورها،‌ وجود پول در آن‌ها یا امکان وصول ضمانت‌نامه بانکی را تکذیب کرد.
روابط عمومی بانک مرکزی در بیانیه‌ای نوشت که «پس از تحقیقات» مشخص شد سخنان بابک زنجانی درباره حساب‌های بانکی خود در کشورهای تاجیکستان، روسیه، مالزی و ترکیه را «دروغ» است.
براساس این بیانیه، بانک مرکزی از سال ۹۴ علیه بابک زنجانی اقامه دعوا کرد و در حال حاضر مشخص شد «وجوه موهومی ۱۵ میلیارد دلاری متعلق به یکی از شیوخ اماراتی، وجود وام ۸ میلیارد یورویی اخذ شده از یوروسف، اعتبارات اسنادی ارائه شده به شرکت ملی نفت ایران (HK) بابت خرید نفت، میعانات و فراورده، برات BTMU، برات BILLEX، سپرده‌ گذاری بانک KONT نزد موسسه اعتباری توسعه، ضمانت‌نامه ۸ هزار میلیارد تومانی صادره به نفع شهرداری تهران، وجوه سپرده‌گذاری شده بانک مرکزی نزد NICO» وجود ندارد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »