ادامه جدال لفظی روسای دو قوه

حسن روحانی: دولت دخل و خرجش را مشخص می‌کند، اگر قوه قضاییه هم این کار را بکند

زیتون- حسن روحانی، رییس جمهوری، در دیدار با اعضای کمیسیون برنامه مجلس گفت با «فرافکنی و بی‌تدبیری» نمی‌توان از «منافع مردم» حراست کرد. او در صفحه توییتر خود نیز نوشت دولت او حاضر است «با تشکیل سامانه‌ای، تمام دخل و خرج و حساب‌هایش را روشن کند»، به این شرط که «قوه قضاییه نیز همه حساب‌های خود را روشن نماید.»
به گزارش ایرنا، روحانی در این دیدار با اشاره به پرونده بابک زنجانی، گفت حق مردم است که بدانند «این حجم عظیم از اموال متعلق به مردم» چگونه و با تصمیم چه کسانی «در اختیار یک فرد قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟» 
روز گذشته صاق لاریجانی،‌ رییس قوه قضاییه، در پاسخ به انتقادهای دولت از نحوه رسیدگی به پرونده زنجانی و خبر تایید حکم اعدام او از سوی دیوان عالی کشور مدعی شده بود بابک زنجانی «گفته است که میلیاردها تومان به انتخابات رییس جمهوری کمک کرده است.» او همچنین ضمن متهم کردن دولت روحانی به عدم همکاری در پرونده بابک زنجانی و رد کردن این مساله که وزارت اطلاعات در جریان پرونده بابک زنجانی نیست، گفت: «حالا می‌فرمایید پشت پرده‌ها را دنبال کنیم؛ حرفی نداریم؛ تمام کسانی که ایشان در همین رابطه گفته است احضار می‌کنیم و اگر لازم شد بازداشت می‌کنیم تا معلوم شود قضیه چه بوده است.»
لاریجانی در بخشی از سخنان خود خواستار آن شده بود که اعلام شود «پول‌های نهاد ریاست جمهوری کجا خرج می‌شود؟» و دولت توضیح دهد که «این تجهیزات بسیار فنی مربوط به امنیتی را بدون اطلاع نیروهای امنیتی به داخل ریاست جمهوری بردند، با اجازه که بوده است؟ به چه وجهی بوده است؟ پولش از کجا آمده است؟»
بحث کمک مالی زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی چند سال پیش از سوی حمید رسایی هم مطرح شده بود. اما امروز محمدباقر نوبخت – سخن‌گوی دولت – و اکبر ترکان – مشاور عالی رییس جمهوری و قائم‌مقام ستاد انتخاباتی او رد سال ۹۲ – مواجه شد.
نوبخت در نشست خبری خود و در پاسخ به سوال خبرنگاران پیرامون کمک‌های مالی احتمالی زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ گفت: «چنین صحبتی را نشنیده‌ام اما همواره دولت در این پرونده مطالبه‌گر بوده و بر ضرورت پیگیری و برگرداندن اموال و دارایی مردم مصر بوده است.»
اکبر ترکان اما در گفت‌وگو با سایت جماران خبر کمک‌های مالی زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی را تکذیب کرد و گفت: «همان موقع هم اعلام کردیم که اگر آقایان همه موافق هستند، همه کاندیداها اعلام کنند که از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند. هنوز هم این آمادگی را داریم به شرطی که همه کاندیداهای آن دوره بیایند و اعلام کنند از چه کسانی پول گرفتند و کجاها خرج کردند.»
ترکان از رییس قوه قضاییه خواست درباره پیگیری رد پول‌های زنجانی «اغماضی نفرمایند و دستور بفرمایند که بابک زنجانی بگوید به چه کسانی کمک کرده و بروند پول‌ها را پس بگیرند. این پول‌ها برای نفت و دولت و ملت است؛ برای بابک زنجانی نیست و به ستاد انتخاباتی هر کسی رفته باید از آن پس بگیرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. مسلما و قطعا مشخص کردن دخل و خرج قوه قضائیه هم مانند اعلام حقوق سپاهیان خلاف امنیت ملی است ولی امر مسلمانان جهان و من تبع او نباید شفاف باشند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

ادامه جدال لفظی روسای دو قوه

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »