زیتون- محمدباقر نوبخت، سخن‌گوی دولت، در نشست خبری خود گفت وزارت اطلاعات آمادگی دارد «اطلاعات کافی پشت صحنه و روی صحنه» را به قوه قضاییه ارائه کند.
به گفته نوبخت: «فکر می‌کنم آن بخش‌هایی که برای وزارت اطلاعات مکشوف است را این وزارتخانه می‌تواند در قالب اطلاعات کافی پشت پرده در اختیار قوه قضاییه قرار دهد که شناسایی شود چطور یک نفر می‌تواند چنین رقم بسیار بزرگی را در اختیار داشته باشد.»
پیش از این صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، به انتقاد از عدم همکاری دولت در پرونده بابک زنجانی پرداخته و گفته بود که وزارت اطلاعات در جریان این پرونده قرار دارد.
سخن‌‌‌گوی هیات دولت درباره سخنان صادق لاریجانی که گفته بود بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی کمک مالی کرده است، گفت: «قوه قضائیه از استقلال کافی برخوردار است. تقاضای ما این است که هر ادعایی را بابک زنجانی مطرح کرده رسیدگی شود و نتیجه آن اعلام و مطرح شود. ما آمادگی داریم هر نوع اطلاعات را به دستگاه قضا ارائه کنیم.»
نوبخت همچنین خواست تا قوه قضاییه با «دقت و تلاش بیشتر» این پرونده را دنبال کند و «تمام سوال‌هایی را که از اذهان عمومی پیش آمده پاسخ داده و روشن» شود. او همچنین درباره میزان همکاری وزارت خارجه و اطلاعات در این پرونده گفت که «دولت باید این درخواست را مطرح کند تا مشخص شود قرار بوده وزارت خارجه و یا وزارت اطلاعات چه کاری انجام دهند که نداده‌اند.»

 

 

 

بازگشت به صفحه اول