نازنین زاغری به اعتصاب غذایش پایان داد

زیتون- نازنین زاغری، زندانی ایرانی – بریتانیایی پس از ۹ ماه حبس در سلول انفرادی و در پی انتقال به بند نسوان زندان اوین، اعتصاب غذای خود را شکست.
همسر او، ریچارد رتکلیف، ضمن تایید این خبر به بی‌بی‌سی فارسی گفت که دادگاه تجدید نظر همسرش نیز این هفته تشکیل خواهد شد.
نازنین زاغری از ۲۳ آبان ماه سال ۱۳۹۵ در اعتراض به وضعیت نگهداری‌اش در زندان و صدور حکم پنج سال حبس اعتصاب غذا کرده بود.
نازنین زاغری برای تعطیلات نوروزی به ایران سفر کرده بود و هنگام بازگشت در فرودگاه بازداشت شد. ماموران گذرنامه بریتانیایی او را ضبط کردند و کودک دو ساله او نیز به خانواده‌اش در تهران تحویل داده شد. زاغری پس از بازداشت ابتدا به بازداشتگاهی در کرمان و سپس به زندان اوین منتقل شد. او در دادگاهی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به به پنج سال زندان محکوم شد.
ریچارد رتکلیف پیشتر گفته بود مقام‌های امنیتی در طی جلسات بازجویی گفته‌اند تا زمانی که بدهی ۶۵۰ میلیون دلاری (معادل حدود ۵۰۰ میلیون پوند) بریتانیا به ایران پرداخت نشود، همسرش آزاد نخواهد شد.
زاغری در دادگاهی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به پنج سال زندان محکوم شد. این حکم با اعتراض او به دادگاه تجدید نظر ارسال و قاضی بابایی مسئول رسیدگی به این پرونده شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »