سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر: عقیم‌سازی آسیب‌دیدگان اجتماعی به صلاح نیست

زیتون– پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، گفت از نظر این نهاد «عقیم‌سازی آسیب‌دیدگان اجتماعی» به لحاظ «شرعی، قانونی و اخلاقی» به صلاح نیست و افراد حق زاد و ولد دارند.
سیاوش شهریور، مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران روز گذشته گفته بود که با اجرای پروژه «قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد» تا جلوی «بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.
پرویز افشار در واکنش به این پروژه گفت که چنین طرح‌هایی ضمانت اجرایی ندارد. او اضافه کرد که «می‌توان از فرد معتاد دارای رفتارهای پرخطر خواست از لوازم پیشگیری از بارداری استفاده کند»، ضمن این‌که «وضعیت فرد معتاد متجاهر تزریقی دارای HIV را که ممکن است بیماری خود را به نوزاد منتقل دهد در کمیسیون ‌های پزشکی مورد بررسی قرار می‌دهند و ممکن است از چنین فردی بخواهند از لوازم پیشگیری از بارداری استفاده کنند. اما عقیم سازی غیرقابل برگشت قابل قبول نیست». او تاکید کرد که ستاد مبارزه با مواد مخدر با انجام این کار مخالف است.
سخن‌گوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد که از مجموعه گورخواب‌های ساماندهی شده تنها یک نفر به «مرکز اخوان» اورده شد و بقیه به «گرمخانه» منتقل شدند که نشان می‌دهد «درد اصلی این افراد اعتیاد نبوده و اگر جز این بود و سایر گورخواب‌ها نیز معتاد متجاهر بودند بر اساس حکم قوه قضائیه به مرکز اخوان منتقل می‌شدند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. البته که افراد حق زاد و ولد دارند ، ولی سخنگوی ستاد فراموش کرده است که ملت ایران صغیر است و تحت ولایت علی خامنه ای و حتما برای این کار از ولی اجازه گرفته اند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مرگ ملکه الیزابت دوم پس از هفتاد سال حکمرانی، در روزهای اخیر به مباحث متنوعی چون سلطنت مشروطه، سوابق استعماری بریتانیا ونقش انگلستان در براندازی برخی رژیم های مردمی درجهان دامن زد. در این راستا

ادامه »

از این که حسن خمینی تصمیم دارد اسناد محرمانه را منتشر کند، استقبال می‌کنیم و امیدواریم که در این وعده‌اش که آنها را گزینشی منتشر نمی‌کند، صادق باشد؛ اگرچه روحیه و سوابق حسن خمینی و دفاع متعصبانه و قبیله‌گرایانه او از پدربزرگش* مانع از این است که بتوان این وعده را چندان جدی گرفت…

ادامه »

«قلم زبان خداست، قلم امانت آدم است، قلم ودیعه عشق است، هر کسی را توتمی است و قلم توتم من است،

ادامه »