احکام پرونده ۱۰۰ میلیاردی صادر شد

زیتون- رای بدوی پرونده موسوم به «جهانگیر» با ۳۸ متهم از سوی دادگاه انقلاب کرج صادر و براساس آن متهم ردیف اول این پرونده به اتهام «افساد فی الارض و تشکیل شبکه کلاهبرداری» به اعدام محکوم شد.
رسیدگی به این پرونده از میانه مهرماه در شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی رسول کرم‌پور برگزار شد. ۳۸ متهم این پروند با عناوین اتهامی چون چون افساد فی‌الارض، کلاهبرداری شبکه‌ای و جعل اسناد رسمی مواجه بودند.
به گفته رییس شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج، متهم ردیف اول این پرونده معروف به «جهانگیر»، ۱۳ فقره سابقه کیفری داشت و با تشکیل «شبکه زنجیره‌ای کلاهبرداری» به قدرتی رسیده بود که «قادر بود در هر زمان و به هر شکل، املاک مد نظر خود را با اسناد رسمی آن به دست آورده و با طرح شکایت و ادعاهای واهی، بزه دیدگان را محکوم کند.»
به گفته کرم‌پور، دیگر متهمان پرونده شامل «شامل اعضای اصلی شبکه، صاحبان مصوبه و امتیاز اخذ تسهیلات، اعضای فرعی شبکه، واسطه‌های دریافت اموال و کارشناسان رسمی دادگستری» بوده‌اند که «به انحای مختلف علاوه بر ارتکاب جرم و تحصیل مال نامشروع متهم ردیف اول را در رسیدن به اهداف خود کمک کرده‌اند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »