شورای امنیت پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس سوریه را تصویب کرد

زیتون– شورای امنیت سازمان ملل امروز (شنبه) پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه را در مورد پشتیبانی این شورا از آتش‌بس جاری، جهت زمینه‌سازی برای پایان دادن به بحران سوریه تصویب کرد.
 پیش از این خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از ارتش این کشور اعلام کرده بود که با تلاش های روسیه و ترکیه، آتش‌بس سراسری درسوریه در پی توافق دولت دولت این کشور و مخالفانش بر قرار شده است.
با این همه گروه دیدبان حقوق بشر سوریه در لندن روز شنبه از درگیریهای پراکنده با نیروهای حکومتی در شمال غرب دمشق خبر داد. بنا بر گزارش‌ها توافق نامه آتش بس اخیر شامل دو گروه داعش و فتح الشام نمی‌شود. گروه موسوم به احرار الشام در سوریه نیز اعلام کرده در آتش بس شرکت نمی‌کند.
بی بی سی فارسی نیز خبر داد که ارتش آزاد سوریه و دیگر گروه های مخالف دولت در این کشور با صدور بیانیه ای هشدار دادند اگر نیروهای دولتی حمله به مناطق تحت کنترل آنها را متوقف نکنند، به آتش بس با دولت خاتمه خواهند داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »