آتش‌بس سراسری از فردا در سوریه

زیتون- خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از ارتش این کشور اعلام کرد از روز جمعه سی ام دسامبر (۱۰ دی) آتش‌بس سراسری درسوریه برقرار خواهد شد. ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، با اعلام خبر دست‌یابی دولت سوریه و مخالفانش به توافق آتش‌،بس گفته دو طرف چندین سند در این زمینه امضا کردند.
پوتین امروز (پنج‌شنبه) ضمن اعلام خبر امضای پیمان آتش‌بس، گفت دو گروه «آماده آغاز» مذاکرات صلح هستند.
خبرگزاری فرانسه بر اساس گفته‌های ربیس جمهوری روسیه که در تلویزیون این کشور پخش شده خبر داد که در پی امضای قرارداد آتش‌بس روسیه نیز از میزان نیروهای نظامی خود در خاک سوریه خواهد کاست.
به گفته ولادیمیر پوتین بشار اسد پس از نزدیک به شش سال با «نیروهای اصلی اپوزیسیون مسلح» این کشور به توافق آتش‌بس رسیده است. او همچنین وعده داده است که به زودی از میزان نیروهای روسی در خاک سوریه بکاهد.
خبرگزاری صداوسیما نیز از قول سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که تمامی دستاوردها و توافقاتی که تاکنون شده است با همکاری و هماهنگی ترکیه و ایران بوده است. وی افزود: «با هدف آمادگی برای مذاکرات آستانه با ایران و ترکیه به صورت مستقیم در تماس خواهیم بود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »